Prasa

einhard | 10 maja 2019

Alessio: Conte szuka właściwego projektu

Angelo Alessio, mówił o przyszłości, czasie w Juventusie i zwolnieniu Conte z drużyny Chelsea.

Plotki sugerują, że Conte wraca do Serie A, a konkretnie do Interu, podczas gdy część mediów wierzy, że trener trafi do Turynu.

Nie wierzę, że przyszłość Conte została już napisana. – powiedział były asystent Antonio Conte w rozmowie z Tuttomercatoweb.

Byłbym bardzo ostrożny w zapewnieniach, że dołączy do tego lub tamtego klubu. Drużyny takie jak Paris Saint-Germain i Barcelona mogą zmienić swoich trenerów tego lata, a Antonio zawsze jest otwarty na nowe doświadczenia za granicą. Rzeczą dla niego najważniejszą jest jednak odpowiedni projekt.

Chce wygrywać i zawsze starał się znaleźć sytuację, w której musi dokonać powrotu lub odbudowy. Z tego powodu Juventus, Inter oraz Milan pasują do tego schematu.

Pojawiają się doniesienia, że ​​Pavel Nedved chce powrotu Conte do Juve, ale prezydent Andrei Agnelli nie jest przekonany co do takiego rozwiązania.

Każdego dnia pojawia się nowa plotka. OK, ostatni dzień w Juve był nieco burzliwy, biorąc pod uwagę sposób, w jaki nastąpiło rozstanie. Myślę jednak, że to w jaki sposób odszedł Antonio nie będzie miało żadnego wpływu na to, czy wróci do Juve, czy nie.

Relacja Conte-Agnelli zawsze była serdeczna, więc nie ujmowałbym tego w ten sposób. Czuję jednak, że Massimiliano Allegri zostanie w Juventusie.

Kiedy Conte odszedł, otrzymał rolę selekcjonera reprezentacji Włoch i zabrał ze sobą Alessio jako asystenta.

Czas spędzony w ekipie Bianconerich obfitował w zbieranie doświadczenia i wiedzy. Zaczęliśmy od jednej taktyki, a skończyliśmy na 3-5-2, która stała się naszym znakiem rozpoznawczym.

Z reprezentacją wszystko wygląda inaczej. Mogliśmy współpracować z graczami tylko przez 10 dni, ale dzięki ciężkiej pracy zaszczepiliśmy im odpowiednią mentalność, i koncepcje gry, która przyniesie korzyści na Euro 2020.
W opinii mojej i Conte, wielki trener musi być dobrym krawcem, patrzeć na materiał, który ma i znaleźć najlepsze dostępne rozwiązanie.

Nie widzę żadnych przeszkód w jego przyjściu do Interu. Na tym etapie wszystkie drzwi są otwarte i myślę, że niektóre duże kluby wciąż o niego walczą. Zobaczymy, kto zrobi na nim największe wrażenie.

Podobnie jak w przypadku Juventusu, rozstanie Conte z Chelsea nastąpiło po tygodniach spekulacji i ciągle rosnącego napięcia, a trenera kilka dni po rozpoczęciu przygotowań do nowego sezonu.

Pomimo trudności w pierwszych dwóch miesiącach zespół powoli zrozumiał, czego oczekujemy. W pierwszym sezonie wygraliśmy Premier League, w drugim FA Cup. Myślę, że wykonaliśmy doskonałą robotę w bardzo trudnej lidze.
Na początku trzeciego sezonu zostaliśmy zwolnieni. Spędziliśmy tydzień w Londynie, na treningach w Cobham. To wtedy powiedzieli nam, że Conte został zwolniony.

źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi