Meczowe

Hu Kers | 2 grudnia 2018

Allegri: Charakter kluczem do sukcesów

Trener Bianconerich bardzo chwalił swój zespół po zwycięstwie nad Fiorentiną. Max podkreślił, że sekretem Juventusu jest zdolność do ciężkiej pracy i cierpienia na boisku, a różnicę robi jakość.

Nie było łatwo. Atmosfera była bardzo gorąca, na ten mecz czeka tutaj całe miasto. Poprosiłem chłopaków, by przede wszystkim pozostali skupieni. Nie można się rozluźniać, bo we Florencji spotkania nigdy nie się kończą, póki nie zabrzmi ostatni gwizdek. Mają bardzo szybki i techniczny zespół, ale my dobrze się broniliśmy i neutralizowaliśmy ich dośrodkowania.

Mieliśmy słabszy okres, w którym ciężko było nam zapanować nad spotkaniem, a Fiorentina potrafiła utrzymywać się przy piłce.
Druga bramka pomogła nam zrzucić nieco presji z barków i grać z większym spokojem, dzięki któremu dochodziliśmy do kolejnych okazji na bramkę.

Cuadrado w środku boiska to opcja na przyszłość. Jest dynamiczny, potrafi pokryć zarówno skrzydło, jak i zagrać bliżej osi boiska. W środę radził sobie dobrze jako obrońca, lecz dużo energii tracił, wspomagając dodatkowo atak.

Kiedy masz w ataku tak utalentowanych graczy, nie trzeba im wiele mówić. Najważniejsze to ich nie ograniczać. Jedyne co musimy robić to dostarczać im piłki. Myślę, że coraz lepiej będzie nam to wychodzić.

Pracuję z zespołem wielkich mistrzów – wielkich talentów, ale przede wszystkim ze wspaniałymi ludźmi. Technika sama w sobie nigdy nie wystarczy, potrzeba graczy, którzy są otwarci na walkę. Na poświęcenie się dla drużyny i dawanie z siebie czegoś więcej.
Musisz pracować tak samo ciężko, jak rywal, a wtedy technika robi wielką różnicę.

 

Źródło: juventus.com

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi