Meczowe

einhard | 17 stycznia 2019

Allegri: CR7 jest decydujący

Max Allegri przyznaje, że Juventus zakontraktował Cristiano Ronaldo właśnie dla takich momentów jak Supercoppa.

To był mecz kilku okazji, a my jedną ze swoich wykorzystaliśmy. Mieliśmy problemy z dobrze grającym Milanem, który sprawił nam sporo problemów. Po czerwonej kartce powinniśmy byli zrobić znacznie więcej i zdobyć drugiego gola.

Było bardzo gorąco i i wilgotno w porównaniu do temperatur panujących obecnie we Włoszech. Grało się ciężko, ale dzięki zrównoważonemu podejściu zasłużyliśmy sobie na to trofeum. – powiedział trener w rozmowie z Rai Sport.

Podpisaliśmy kontrakt z Cristiano Ronaldo, ponieważ jest decydujący w takich właśnie meczach i zdobywa ważne bramki, ale cały zespół na to zapracował. Pozwoliliśmy jednak na zbyt wiele kontrataków, które powinniśmy przerywać znacznie wcześniej, tak jak zrobił to Dybala.

Douglas Costa w ostatnich minutach meczu zszedł z boiska utykając, ale Allegri zapewnił, że nie ma się czym martwić.

To był tylko skurcz. Podziwiam przede wszystkim ducha i profesjonalizm tego zespołu, ponieważ ci, którzy weszli z ławki, choćby tylko na kilka minut, mieli właściwą postawę i determinację, aby coś zmienić. Właśnie tego potrzebujemy w tym sezonie.

Dybala zagrał dobre spotkanie, świetnie poruszał się między liniami i ciężko pracował, aby pomóc zespołowi. Mógł jedynie mieć więcej strzałów na bramkę, ale dobrze uniemożliwiali mu to obrońcy Milanu.

 

źródło: tuttojuve.com

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi