Oficjalnie

Hu Kers | 12 listopada 2018

Allegri czwarty raz najlepszym włoskim szkoleniowcem

Massimiliano Allegri już po raz czwarty otrzymał statuetkę „Panchina d’Oro” dla najlepszego włoskiego trenera. Nagroda za sezon 2017/18 czyni go najbardziej utytułowanym szkoleniowcem w tej kategorii.

Po raz czwarty w karierze, po raz trzeci z Juventusem. Max Allegri dzięki jednemu tytułowi z Cagliari oraz trzech jako członek Starej Damy został jedynym trenerem, który czterokrotnie sięgał po to wyróżnienie. Po 3 tytuły mają Marcelo Lippi, Fabio Capello oraz Antonio Conte.

Przy okazji wręczenia statuetki nie zabrakło komentarza zwycięzcy, ale również osób mu gratulujących. W tegorocznej edycji „Mister” w pokonanym polu pozostawił Maurizio Sarriego oraz Simone Inzaghiego.

Muszę podziękować całej mojej ekipie. Moi pracownicy bezustannie wywierają na mnie presję i pozwalają starzeć mi się wolniej. Ta nagroda to zasługa całego klubu i zawodników. Mam nadzieję, że zostanę tutaj jeszcze długo i że ten rok będzie pełen sukcesów, choć wiemy, że nie będzie to łatwe.

Myślę, że ostatnimi czasy więcej poświęcam uwagi na refleksje, a moje wieloletnie doświadczenie pomaga mi się wciąż rozwijać. Naszym celem jest wygrać ósme z rzędu Scudetto, a następnie tę błogosławioną Ligę Mistrzów. Czy ten rok jest tym „odpowiednim” na wygranie Champions League? Cóż, dla mnie odpowiednim był już ten pierwszy w Juventusie.Zobaczymy, czy w tym roku szczęście będzie po naszej stronie. Najważniejsze, by w marcu być w najwyższej formie.

W Lidze Mistrzów wiele drużyn poprawiło się pod względem taktycznym w ostatnich latach, jednak nie są jeszcze na naszym poziomie. Pozostawiają dużo wolnych przestrzeni pomiędzy liniami, a my musimy się nauczyć je dobrze wykorzystywać. Gdy grasz przeciwko zagranicznym drużynom w Lidze Mistrzów, musisz uważać, gdyż tam wszyscy zawsze ruszają się przez 90 minut.

W młodzieżowych drużynach powinniśmy pozwolić dzieciom bawić się grą, wolnością na boisku. Dopiero później uczyć ich taktyki.

O obecnym szkoleniowcu Starej Damy wypowiedział się również poprzedni trener, Anotnio Conte.

Obecność Juventusu na szczycie to rezultat wspaniałej pracy rok po roku. Jakość drużyny wciąż się poprawia dzięki świetnym transferom i niesamowitej pracy Allegriego.

Gdybym miał Ronaldo? Nie myślę o tym. Jestem dumny z chłopaków, których ja prowadziłem, a teraz jestem dumny z Juventusu, który oglądam. Cieszę się z tego co osiągają.

Cztery, czy pięć drużyn jest głównymi faworytami do zwycięstwa w Lidze Mistrzów, a Juventus jest jednym z nich. Zbudowali świetne struktury wewnątrz klubu. Podpisali kilku świetnych zawodników, a rywale w lidze muszą zrobić krok naprzód, bo w tym momencie jest duża przepaść.

Mój powrót do Włoch? Teraz skupiam się na pobycie w domu. Oglądam czasami spotkania i śledzę poczynania kilku moich przyjaciół. Nigdy jednak nie odciąłem się od Italii. Kocham ten kraj i chciałbym pracować tutaj, ale nie odcinam się również na pobyt zagranicą.

źródło: football-italia.net, juventus.com

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi