Serie A

einhard | 26 kwietnia 2019

Allegri: Planujemy już kolejny sezon

Max Allegri przyznaje, że będzie eksperymentował w sobotnim meczu z Interem.

Inter-Juventus to wspaniały mecz. – powiedział trener na konferencji prasowej.

Musimy uzyskać pozytywny wynik, ponieważ od teraz do końca sezonu mamy na celu dalsze zdobywanie punktów. To nas stymuluje do dalszej pracy.

Chiellini wrócił i zagra jutro. Zamiast tego straciliśmy Bentancura z powodu problemów mięśniowych. W ataku, jeśli zagra Kean, to Bernardeschi zagra w nietypowej dla siebie roli. Nie mamy wielu alternatyw, ale się dostosujemy.

Bernardeschi jest teraz zmuszony grać jako napastnik, ale chcę wiedzieć, czy w przyszłości będzie mógł grać jako środkowy pomocnik. To eksperyment, który chcę przeprowadzić. Innym wariantem taktycznym, który chciałbym wypróbować, jest Cancelo w roli mezz’ala. Emre Can grający w obronie nie jest już niczym nietypowym.

Trener został następnie zapytany o Beppe Marottę, który opuścił Bianconerich na Interu oraz tematy, które zamierza omówić z Agnellim.

Nie widziałem go od czasu jego odejścia, więc chciałbym go ponownie zobaczyć. Wspólnie robiliśmy wspaniałe rzeczy. Jesteśmy profesjonalistami, nasze drogi mogą się rozchodzić, ale to nie umniejsza temu, co wspólnie wypracowaliśmy.

Porozmawiam z Agnellim. Spotkamy się, aby zaplanować nowy sezon i wyznaczyć nowe cele. Musimy ciężko popracować, planując sezon, który będzie bardzo trudny.

Liga Mistrzów to ciężki turniej. Musimy w odpowiednim czasie być w najlepszej możliwej kondycji. Urazy mogą być decydującym czynnikiem, ale teraz rozmowa o tym jest bezużyteczna.

Jestem tutaj już pięć lat i mogę mówić tylko za siebie: brak wygranej w Lidze Mistrzów w ciągu tych pięciu lat, nie jest dramatem. Musimy zrozumieć, gdzie popełniliśmy błędy i co poszło źle. Musimy ciężko pracować i mieć trochę więcej szczęścia.

W tym roku po raz pierwszy od pięciu lat graliśmy w ćwierćfinale, będąc w bardzo złym stanie fizycznym. Oczywiście to głównie ja jestem za to odpowiedzialny.

 

Źródło: tuttojuve.com

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi