Liga Mistrzów

maciejovsky | 26 października 2022

Allegri po meczu z Benfiką

Massimiliano Allegri w pomeczowej rozmowie wyjaśnił, dlaczego jego plan zatrzymania Benfiki załamał się w pierwszej połowie.

Bianconeri odpadają w fazie grupowej Ligi Mistrzów po raz pierwszy od dziewięciu lat.

Po wyrównaniu nie możesz tracić kolejnego gola z rzutu karnego. Utrudniliśmy sobie życie, nie wykorzystaliśmy dwóch szans z udziałem Vlahovicia, a po przerwie przegrywaliśmy już 1:4.

Odpadnięcie z rozgrywek boli. Jesteśmy źli i rozczarowani, ale musimy teraz skupić się na Serie A i nadrobić zaległości, ponieważ nasz początek sezonu nie był dobry i musimy odzyskać energię fizyczną i psychiczną.

Musimy zaakceptować wyeliminowanie z rozgrywek i przekształcić to rozczarowanie w motywację na następny mecz z Lecce. Ta eliminacja była z pewnością przypieczętowana wcześniej, ale nadal powinniśmy pozostać w grze, ponieważ pomimo słabej pierwszej połowy mieliśmy poczucie, że możemy pokonać Benfikę.

Niestety, utrudniliśmy sobie sprawę, choć Soule mógł strzelić gola, aby dać nam nadzieję na wygraną w ostatnich minutach.

Benfica mocno naciskała od początku, była niebezpieczna w kontratakach i miałem nadzieję, że Miretti i Milik poprawią jakość w drugiej połowie, ale w tym momencie było już 1:4. Iling trenuje z nami już 20 dni, a ci młodzi zawodnicy mają entuzjazm i nie czują presji.

Wciąż mamy przed sobą Ligę Europy. Mieliśmy nadzieję, że ostatni mecz fazy grupowej będzie wart więcej, ale niestety jest wart tylko miejsca w Lidze Europy.

,,Młodzi zawodnicy nie czują presji”
A najbardziej podoba mi się odskocznia od tematu ligi mistrzów kosztem skupienia się na …na…na …na Lecce.

jacojaco/Kicek12345
1 rok temu
Reply to  SzeFu1897

„jest to trudny rywal, grający z kontry, posiadający w swoim składzie takich mistrzów, jak Umtiti. Musimy dać z siebie wszystko. Tak, Kostic i Iling doznali kontuzji mięśniowych wykluczających ich z rozgrywek na 20 dni. Tak, Arek Milik rozpocznie ten mecz na ławce. Jest zmeczony. W jego miejsce zagra Kean. Jest młody, nie czuje presji i potrafi bronić w swoim polu karnym”
M Allegri

andi
1 rok temu

„…mieliśmy poczucie, że możemy pokonać Benfikę”, lling może tak, bo ty wątpię. Niemal co mecz wstydu doświadczamy, a ten gamoń na ławce nadal bredzi.

Nocny Jastrzab
1 rok temu

wynik lepszy niż gra, chociaż może jakby było 6:2 czy 6:3, zdecydowano by sie na bardziej radykalne przyszłościowe zmiany, a tak do ostatniej kolejki nie jesteśmy pewni nawet udziału w LE