Prasa

maciejovsky | 25 października 2021

Allegri po meczu z Interem

Massimiliano Allegri uważa, że Juventus zagrał dobrą pierwszą połowę, a jeszcze lepszą drugą.

Juventus zremisował na Meazza z Interem 1:1 po golu Paulo Dybali z rzutu karnego.

Występ w pierwszej połowie był dobry, a po przerwie jeszcze lepszy. Mieliśmy kilka okazji, które powinniśmy lepiej wykorzystać, ale potem z coraz większą pewnością przebijaliśmy się przez bardzo dobre zasieki Interu.

Nie zapominajmy, że Nerazzurri są mocni technicznie i fizycznie, więc potrzebowaliśmy takiego występu. Na początku byliśmy zbyt szaleni w pressingu, ale to jeden z etapów procesu rozwoju.

To cenny punkt, utrzymuje nas w odłegości trzech oczek od Interu i pozwala kontynuować pozytywną serię wyników i tym samym mamy okazję zbliżyć się do czołówki jeszcze przed przerwą reprezentacyjną.

Allegri został zapytany o wybory taktyczne – pozostawienie na ławce Chiesy i de Ligta, a wystawienie w pierwszym składzie Kulusevskiego i Chielliniego.

Wiedziałem od początku, że może to być dość fizyczny pojedynek, więc potrzebowałem kogoś takiego jak Kulusevski, aby wywrzeć większą presję na Brozoviciu. Gdy tempo spadło, wpuściłem Dybalę i Chiesę, a pewność siebie stopniowo rosła. Szanujemy ten punkt, ale w środę zwycięstwo z Sassuolo jest konieczne.

Inter strzelił gola, kiedy Juventus grał chwilowo w osłabieniu po kontuzji barku Bernardeschiego.

To był zbieg okoliczności. Nawet w komplecie moglibyśmy nie uniknąć utraty tego gola, to było dość przypadkowe. Ten mecz był bardzo zacięty, fizyczny. Musimy lepiej wykorzystywać nasze szanse, kiedy piłka znajduje się w polu karnym przeciwnika.

Czy po serii zwycięstw 1:0 w Serie A i Lidze Mistrzów Juventus miał problemy z ofensywnym nastawieniem?

W pierwszych trzech meczach zgubiliśmy osiem z dziewięciu punktów, więc musieliśmy od nowa wrócić do podstaw. Fundamenty to organizacja gry i solidna defensywa. Trzeba było zacząć od tego, a następnie przesuwać się do przodu, stopniowo, aż z czasem będziemy bardziej pewni w ofensywie.

Utrzymaliśmy cztery czyste konta z rzędu, więc to był postęp. Dziś daliśmy Interowi niewiele szans. Problem polega na tym, że wszyscy gracze muszą być agresywni – od napastników po obrońców, bo w przeciwnym razie drużyna będzie miała kłopoty.

Ciekawym momentem było wejście Kaio Jorge’a i przekazanie przez Brazylijczyka notatki dla Leonardo Bonucciego.

Ja tego nie napisałem, tylko mój asystent! Chodziło o ustawienie, a to terytorium Landucciego. Może dlatego ciągle każe mi opóźniać zmiany, żeby mógł pisać…

Źródło: football-italia.net