Meczowe

maciejovsky | 24 października 2018

Allegri po meczu z United

Massimiliano Allegri uważa, że Juventus nauczył się kontrolować tempo meczu i zadawać cios w odpowiednim czasie.

Pierwsza połowa w wykonaniu Starej Damy była bardzo dobra – posiadanie piłki na poziomie 70%, gola strzelił Dybala, a swoje okazje mieli też inni zawodnicy Juve.

Przeciwko Genoi zatrzymaliśmy się trochę za wcześnie i słusznie zostaliśmy skarceni. Tego wieczoru też pozwoliliśmy przeciwnikowi na stworzenie kilku okazji przez nasze proste straty. Powinniśmy szybciej oddawać piłkę, lepiej się poruszać, bo zawodnicy byli zbyt statyczni. Mimo wszystko uważam jednak, że drużyna zagrała dobrze i zasłużyliśmy na zwycięstwo.

Wygraliśmy wiele pojedynków powietrznych. Alex Sandro grał w bardzo prosty sposób i podobało mi się to, świetnie radził sobie w defensywie. Kontrolowaliśmy tempo gry w pierwszej połowie i mieliśmy szanse na zdobycie większej liczby bramek, ale czegoś nam brakowało ostatecznie, jednak akcje budowane były poprawnie.

Oczywiście umiemy poradzić sobie bez Mario Mandżukicia, ktoś inny może grać w polu karnym. Ważne było, aby Manchester grał po ziemi i budował ataki wokół Nemanji Maticia. My popełniliśmy zbyt wiele błędów przy ostatniej piłce, ponieważ mieliśmy wiele szans na zdobycie bramki i akcje, których nie rozwiązaliśmy prawidłowo. Kilka razy zawodnik źle zagrywał, kilka razy wykonał zły ruch.

Czy Juventus jest faworytem do wygrania Ligi Mistrzów?

W całym zespole trwa stały proces rozwoju. Należy dobrze analizować mecze i nie wybiegać w daleką przyszłość. Źle zinterpretowaliśmy mecz z Genoą, ale tego wieczoru udowodniliśmy, że potrafimy poprawnie czytać grę i uderzyć we właściwym czasie.

źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi