Meczowe

einhard | 5 kwietnia 2019

Allegri: Ronaldo? Daje pozytywne sygnały

Max Allegri wziął udział w konferencji prasowej przed meczem z Milanem, na której w głównej mierze przedstawiał informacje dotyczące kondycji poszczególnych zawodników.

W ostatnich dniach pojawiały się sprzeczne doniesienia dotyczące stanu zdrowia Cristiano Ronaldo, jednak słowa szkoleniowca mogą nastrajać pozytywnie.

Cristiano Ronaldo daje dobre sygnały i może zdążyć na mecz z Ajaxem. Dybala, Mandzukic i Spinazzola są gotowi na jutro. Z kolei Douglas Costa powinien być dostępny na spotkanie z Ajaxem.

Cuadrado, jeśli wszystko pójdzie dobrze, będzie dostępny na SPAL. Perin nie zdąży wydobrzeć do jutra, a Caceres wypada na trzy tygodnie.

Chiellini jutro zagra. Nadal muszę ocenić innych, także dlatego, że między jutrem a środą wszyscy będziemy mieli czas, żeby zregenerować siły.
Będziemy świętować tylko wtedy, gdy zapewnimy sobie Scudetto. Zdobycie ośmiu kolejnych tytułów ligowych nigdy nie jest łatwe. Napoli gra całkiem dobrze, ale robimy coś niezwykłego.

Milan bardzo dojrzał, a nasze mecze z nimi zawsze są wyrównane. To będzie trudne, spotkanie, które musi przygotować nas do Ligi Mistrzów.

Allegri zabrał również głos w sprawie krytyki, która spadła na Bonucciego.

Rasizm musi być zwalczany na wszelkie dostępne sposoby. Nigdy nie można usprawiedliwiać takiego zachowania. Bonucci wypowiadał się na gorąco po meczu i źle się wyraził. Natychmiast przeprosił i wyjaśnił, co miał na myśli.

Jestem zadowolony z tego, jak rozwija się Kean. Może stać się wspaniałym graczem, ma odpowiednią równowagę i jest mocny psychicznie.

Wcześniej dzisiejszego dnia ukazał się wywiad z Maxem Allegrim, w którym poruszył kilka istotnych kwestii – m.in. przyznał, że chciałby nadal pracować w Juventusie.

Zawsze jest ktoś, kto chce skomplikować grę w piłkę nożną, a to doprowadza mnie do szaleństwa. – powiedział trener dla Corriere della Sera, promując swoją nową książkę pod tytułem „To jest bardzo proste”.

Nie wskazuję nikogo konkretnego. Mogę tylko powiedzieć, że ludzie komplikują to, co z zasady jest proste. Zmierzamy w złym kierunku, ponieważ komplikowanie spraw czyni naszą pracę jeszcze trudniejszą.

Trener korporacyjny to trener, który osiąga rezultaty. Uważam się za menedżera klubu, który musi mieć konkretne wyniki na koniec sezonu, nie tylko na poziomie sportowym, ale także pod względem rozwoju zawodników.

Wyniki wpływają przecież ostatecznie na późniejsze sprawozdania finansowe klubu. Mam nadzieję, że będę jak Ferguson, ponieważ oznaczałoby to pozostanie w Juventusie na wiele lat.

Stara Dama jest jednym z faworytów do zwycięstwa w Lidze Mistrzów w tym sezonie, ale będzie mierzyć się z Ajaxem, który wyeliminował Realem Madryt.

Zakładanie czegoś z góry może sprawić, że stracisz poczucie rzeczywistości. W finale z Realem mieliśmy zbyt wiele optymizmu. Teraz musimy wygrywać w Europie, tak jak to robimy we Włoszech. Za wynikami Ajaxu kryją się indywidualne talenty, dorastające w systemie, który świetnie uczy dzieci gry w piłkę.

 

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi