Prasa

einhard | 20 kwietnia 2019

Allegri: Ronaldo jest przyszłością Juventusu

Max Allegri zapewnia, że Stara Dama rozegrała wspaniały sezon.

Na szczęście mamy teraz okazję na zabezpieczenie Scudetto – powiedział trener na konferencji prasowej przed meczem z Fiorentiną.

Musimy patrzeć w przyszłość i otrząsnąć się z rozczarowania, bez gdybania i wymówek. Kiedy wygramy ligę, będziemy mogli planować przyszłość z chłodną głową i bez nadmiernych emocji.

Zwycięstwo w lidze musi być świętowane, ponieważ jest to wielkie osiągnięcie. Jest to wynik ciężkiej i długiej pracy i przychodzi pomimo sezonu, w którym mieliśmy wiele trudności, takich jak kontuzje. To był pozytywny sezon. Połowa celów została osiągniętych.

Perin będzie nieobecny do końca sezonu, podobnie jak Khedira i być może Mandzukić. Dybali zabraknie przez trzy tygodnie, a Douglasa Costy i Caceresa przez 10 dni. Chiellini prawdopodobnie wróci na mecz z Interem, a Barzagli ma się coraz lepiej.

Słyszę, jak wielu ludzi wyjaśnia, na czym polega piłka nożna. Są rzeczy, które mogę sobie zapisać i następnym sezonie, jeśli zagramy w ćwierćfinale Ligmi Mistrzów, to je wam przeczytam. Ważne jest, aby słuchać tych, którzy naprawdę znają się na piłce. Futbol nie jest nauką ścisłą. Juve gra, aby wygrać każde rozgrywki, w których bierze udział.

Przystąpiliśmy do ćwierćfinału Ligi Mistrzów w nie najlepszym stanie, przegraliśmy i słusznie odpadliśmy. Ajax zagrał niezwykły dwumecz. W Amsterdamie grali lepiej od nas. We wtorek radziliśmy sobie lepiej niż w pierwszym meczu, a wynik i tak był dla nas niekorzystny.

Niektóre plotki twierdzą, że Ronaldo już chce opuścić Starą Damę, gdyż jest rozczarowany postawą zespołu w Lidze Mistrzów, a z kolei kontrakt Allegriego wygasa latem przyszłego roku.

Ronaldo miał niezwykły sezon i zagra jutro. Równanie Cristiano plus Juventus nie oznacza, że ​​Liga Mistrzów jest z góry wygrana. On jest przyszłością Juventusu. Jest spokojny. Oczywiście jest też rozczarowany, tak jak my wszyscy, ponieważ odpadliśmy z turnieju, który chcieliśmy wygrać.

Teraz nie ma sensu już mówić o Lidze Mistrzów. Musimy myśleć o wygraniu Serie A. Nigdy nie wiesz, co przyniesie przyszłość, ale jeszcze o niczym nie rozmawialiśmy. Skupialiśmy się na Lidze Mistrzów, a teraz koncentrujemy się na lidze. W przypadku wygrania tytułu wygramy 50% rozgrywek, w których braliśmy udział. To dobry sezon, chociaż pojawia się żal, że odpadliśmy z Pucharu Włoch i Ligi Mistrzów, co jest normalne.

Benatia opuścił Juve w styczniu i wyjechał grać w Katarze. Marokańczyk w niedawnych wywiadach mówił o złym kontakcie z Allegrim, braku gry pomimo dobrej formy i zarzucał 51-latkowi złe zarządzanie zespołem.

Od początku grudnia do końca stycznia nie chciał wyjść na boisko, nie chciał grać – podsumował trener.

 

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi