Oficjalnie

Hu Kers | 5 października 2018

Allegri: Ronaldo to świetny człowiek. Konferencja przed meczem z Udinese.

Massimiliano Allegri na konferencji przed spotkaniem z Udinese prócz odkrycia kilku kart w składzie na mecz, odniósł się do osoby Cristiano Ronaldo, o którym głośno ostatnimi czasy za sprawą powracających oskarżeń, o których pisaliśmy w jednym z ostatnich postów.

Znam go od trzech miesięcy, to świetny chłopak — rozpoczął trener. W ciągu swojej 15-letniej kariery zawsze wykazywał się profesjonalizmem zarówno na boisku, jak i poza nim. Bezustannie angażuje się w akcje społeczne, co wiele o nim mówi. Jest silny i całą swoją uwagę skupia na grze.

Wiedziałem, że nie pojedzie na zgrupowanie, dokonał wyboru wraz z selekcjonerem oraz Prezydentem Federacji.

Do treningów wrócił Douglas, ale odpadł Sami Khedira. Muszę ocenić De Sciglio i Ruganiego. W bramce stanie Wojciech Szczęsny, a jeden z trójki Mandzukić, Dybala, Ronaldo może opuścić spotkanie. Bardzo wzrasta Cuadrado, któremu ostatnie asysty dały olbrzymią motywację. Bentancur? Jego również ocenię po treningu, może jutro zagrać.

Nasz skład poprawił się dzięki całej pracy klubu. Czy jesteśmy lepsi niż w ostatnich latach, okaże się na koniec sezonu, po tym ile zdołamy wygrać.

Zdobyliśmy wiele trofeów, lecz wciąż brakuje nam Ligi mistrzów. Teraz jednak skupiamy się, by zakończyć ten siedmiomeczowy maraton jak najlepiej. Następnie przyjdzie kolejne sześć gier przed kolejną przerwą.

Udinese zawsze walczy na własnym stadionie i nie może zabraknąć nam determinacji, nawet jeśli technicznie mecz może nie stać na najwyższym poziomie.

Allegri został zapytany również o sytuację z Federico Bernardeschim, na którego zdenerwował się podczas spotkania z Napoli, gdy ten zepsuł akcję mogącą dać podwyższenie. Taktyk, wykrzykując że „takie podania muszą zakończyć się bramką”, wrzeszczał również, że zdejmie go z boiska, oraz że „to nie jest Fiorentina”.

Nie miałem najmniejszego zamiaru obrazić Fiorentiny. Mówiąc najprościej, tutaj w Juventusie musisz dokonać mentalnego skoku. Gra w Juventusie to inny ciężar, bo tutaj każda piłka może decydować o całym turnieju.

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi