Liga Mistrzów

einhard | 11 kwietnia 2019

Allegri: Sprawiliśmy im za mało problemów

Max Allegri w pomeczowym wywiadzie wyjaśnił, jak Frenkie de Jong i Ajax uciekli z pułapki taktycznej Juventusu.

Byłem pewny, że Rugani dobrze sobie poradzi, ponieważ jest jednym z najlepszych obrońców we Włoszech. Jest nadzwyczajny w obronie, musi tylko trochę poprawić budowanie gry od tyłu – powiedział trener w wywiadzie dla Sky Sport Italia.

Ajax jest w ćwierćfinale, a to coś oznacza. Bardzo dobrze radzą sobie z grą na małej przestrzeni i angażują wielu zawodników w atak, więc oczywiście są niebezpiecznymi przeciwnikami. Naciskali na nas, a my nie wykorzystaliśmy swoich okazji do kontrataków tak, jak powinniśmy.

Straciliśmy równowagę po przerwie, a Ajax nabrał pewności siebie. Byliśmy w małym szoku. Wprowadziłem bardziej utalentowanych technicznie graczy, ponieważ nadszedł czas, aby wyjść z ich pressingu.

Ronaldo po raz kolejny udowodnił, że jest graczem z innej planety. Jego wyczucie gry i ruchy różnią się od wszystkich innych, których widziałem.

Rodrigo Bentancur odegrał kluczową rolę przy bramce dla Bianconerich, ponieważ jego ruch ściągnął uwagę Matthijsa de Ligta i zapewnił dużo wolnego miejsca dla Cristiano Ronaldo.

Pomocnik musi również brać udział w ataku i stwarzać wolne przestrzenie. Bentancur nie zrobił tego przeciwko Milanowi przy dośrodkowaniu Mattii De Sciglio, ale tym razem wykonał to, co powinien i zapewnił przestrzeń dla Ronaldo.

Federico Bernardeschi i Blaise Matuidi mieli kilka dobrych zagrań. Ajax mocno napierał i pozostawiał niewielu zawodników w obronie, więc powinniśmy byli lepiej to wykorzystać. Miralem Pjanic był bardzo przydatny, gdy pomagał w obronie, ale za mało uwagi poświęcał budowaniu naszej gry.

Allegri został zapytany, dlaczego Frenkie De Jong miał tak dużą swobodę.

Ajax zazwyczaj przesuwa De Jonga na lewo, więc Bernardeschi miał go zneutralizować. De Jong to zrozumiał i podszedł na drugą stronę, więc jeden z naszych atakujących musiał go przejąć. De Jong jest zawodnikiem, od którego zaczynają się wszystkie akcje Ajaxu.

Mieli tak wielu zawodników zagrożonych przed rewanżem, a i tak grali bardzo agresywnie. Podjęli ryzyko, a my nie stworzyliśmy im wystarczających problemów.

 

źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi