Liga Mistrzów

einhard | 12 kwietnia 2019

Allegri: Ze SPAL zagrają zmiennicy

Juve potrzebuje tylko punktu, aby matematycznie zapewnić sobie kolejne Scudetto, a Allegri ujawnił, że tacy zawodnicy jak Ronaldo i Bonucci będą odpoczywać przed rewanżem z Ajaxem.

Muszę ocenić dzisiejszą sesję treningową, ale odpocznie wielu zawodników z pierwszej jedenastki. Są gracze, którzy muszą odpocząć. Będzie to szansa dla niektórych młodych zawodników – powiedział trener na konferencji prasowej.

Wszelkie uroczystości dotyczące ewentualnego wygrania Scudetto zostaną przełożone i odbędą się dopiero po rewanżu z Ajaxem. Jutrzejszy dzień może być niezwykły. Oczywiście będziemy świętować, bo ósme Scudetto z rzędu byłby czymś niezwykłym, ale nie ma na to teraz czasu. Takie osiągnięcie zostało dokonane po części dzięki wspaniałej pracy władz klubu.

Mandzukic ma bardzo kosztowny dla organizmu sposób gry i nie możemy zapominać, że ci, którzy dotarli do finału Mistrzostwach Świata, dźwigają więcej na swoich barkach. Mandzukic i Matuidi rozgrywają świetny sezon.

Jeden z dwójki Nicolussi – Coccolo może jutro zagrać. W wyjściowym składzie wybiegnie także Kean. Jeśli chodzi o kontuzjowanych graczy, to podejmiemy decyzję w niedzielę rano. Ryzykowanie jutro zdrowiem Cristiano Ronaldo nie ma sensu, podobnie jak ryzykowanie innymi zawodnikami, którzy dużo grali podczas przerwy reprezentacyjnej.

Wybiorę jednak zawodników, którzy stworzą mocny skład, tak aby sprostali wyzwaniu, które czeka na nas jutro. Bonucci nie ma żadnych problemów zdrowotnych, ale jutro odpocznie. Perin stanie między słupkami. Zagra też Cuadrado.

Barzagli nie pojedzie z nami na mecz ze SPAL. W Amsterdamie był z nami po to, aby wspierać zespół. Jeśli chodzi o jego przyszłość, to myślę, że ważne jest, aby młodzi obrońcy mogli korzystać z jego doświadczenia.

W Amsterdamie zagraliśmy dobry mecz z zespołem, z którym każdemu gra się bardzo trudno. Rugani zagrał bardzo dobrze, podobnie jak reszta naszej obrony. Nigdy w niego nie wątpiłem.

Ferrara to piękne miasto, w którym można poczuć historię SPAL na własnej skórze. Wygrali dwa ostatnie mecze domowe. To nie będzie proste spotkanie, ale ciągle potrzebujemy punktów, aby zdobyć tytuł. Wygranie Scudetto byłoby dla mnie ogromną dumą. Miło jest pracować w klubie, który stwarza ci możliwość zdobycia pięciu tytułów mistrzowskich z rzędu.

 

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi