Gracze Juve

switi | 12 kwietnia 2021

Bentancur: Musimy poprawić grę w drugiej połowie

Juventus w meczu 30. kolejki włoskiej Serie A pokonał na Allianz Stadium Genoę 3:1. Po ostatnim gwizdku sędziego wypowiedzi udzielił Rodrigo Bentancur, który skomentował m.in. losy spotkania.

Dzisiaj potwierdziliście podejście i nastawienie podobne do meczu z Napoli. Zachowaliście ciągłość.

Tak, myślę, że w pierwszej połowie spisaliśmy się bardzo dobrze, ale na poprawę musimy wziąć naszą grę w drugiej części meczu. Wyszliśmy z nieco inną mentalnością, straciliśmy bramkę po naszym błędzie. Wiemy, że jakość z pierwszych 45 minut musimy utrzymać przez cały mecz.

Czy Pirlo powiedział ci coś po meczu na temat tej fazy gry, w której miałeś więcej trudności?

Nie, ale na pewno we wtorek, kiedy wrócimy, coś powie.

Czy czujesz, że w ostatnich kilku meczach również się poprawiłeś?

Tak, w ostatnich dwóch meczach czułem się dobrze, wiem, że muszę dużo poprawić, ale miejmy nadzieję, że pójdziemy tą ścieżką, ponieważ dobrze sobie radzimy.

Ronaldo kiedy nie strzela bramek zawsze jest trochę nerwowy.

To jego mentalność, dlatego stał się najlepszym na świecie, kiedy nie zdobywa bramki, to nie dlatego, że czuje się źle z drużyną, ale ze sobą, ponieważ chce strzelać w każdym meczu. Jesteśmy szczęśliwi z zespołu, z pracy którą wykonuje i mamy nadzieję, że wpisze się na listę strzelców w najbliższym spotkaniu.

Teraz czas na Atalantę. Czy punkt zwrotny nastąpił po meczu z Napoli?

Tak, to będzie bardzo ważny, trudny mecz, bo wiemy, że Atalanta jest za nami i również chce awansować do Ligi Mistrzów. Wiemy, że Scudetto jest jeszcze daleko, ale matematycznie nadal mamy szansę, więc musimy kontynuować zwycięską serię, aby znaleźć się na szczycie na koniec sezonu.

Źródło: football-italia.net