Juventus Women

einhard | 28 kwietnia 2019

Bianconere z Pucharem Włoch!

Ekipa Juventus Women wygrała 2:1 z Fiorentiną na Stadio Tardini, dzięki czemu w tym sezonie upolowała dublet na podwórku krajowym.

Mecz rozpoczął się od wysokiego tempa. Fiorentina próbowała atakować, jednak obrona Juve wytrzymała napór rywalek. Bianconere odgryzły się bardzo szybko, gdyż już w 8′ minucie bramkę po dośrodkowaniu zdobyła Petronella Ekroth.

Fiorentina próbowała wyrównać i w 15′ minucie Ilaria Mauro znalazła się sam na sam z bramkarką Juve, ale Laura Giuliani wygrała to starcie. Po kolejnych kilku dobrych interwencjach Giuliani, która ratowała swój zespół, to ekipa Juventus Women wykorzystała swoją szansę i podwoiła prowadzenie po strzale Valentiny Cernoi.

Dopiero w 74′ minucie Viola strzeliła bramkę kontaktową za sprawą Tatiany Bonetti. Była to jednak jedyna bramka, na którą stać było Fiorentinę i puchar wędruje do Turynu!

FIORENTINA-JUVENTUS WOMEN 1-2

Bramki: 8′ Ekroth (J), 32′ Cernoia (J), 74′ Bonetti (F)

FIORENTINA WOMEN (4-3-3): Ohrstrom; Guagni, Agard, Tortelli, Philtjens (65′ Clelland); Adami, Vigilucci, Parisi (82′ Catena); Breitner, Bonetti, Mauro.

JUVENTUS WOMEN (4-3-3): Giuliani; Hyyrynen (81′ Sikora), Ekroth, Gama, Boattin; Galli, Pedersen, Cernoia; Bonansea (94′ Rosucci), Aluko (71′ Caruso), Girelli.

Źródło: juventus.com