Gracze Juve

einhard | 28 września 2018

Bonucci: Juve jest silniejsze

Leonardo Bonucci uważa, że ​​Juventus poprawił się od ubiegłego sezonu, a Napoli stracił styl po zakontraktowaniu Carlo Ancelottiego, ale w zamian za to zyskało odpowiednią mentalność.

Obrońca spędził rok w AC Milanie, ale wrócił w do Juve w ramach wymiany za Mattię Caldarę.

Trener ma rację, ten zespół jest bardziej dojrzały i myślę, że to główna różnica, jaką odkryłem w stosunku do poprzednich lat. – powiedział Bonucci w rozmowie z JTV.

Uważam, że ciągu ostatnich 18 miesięcy zespół zrobił kolejny krok naprzód, przede wszystkim w grach przeciwko małym klubom, które wcześniej sprawiały nam znacznie więcej problemów.

Dzisiaj, dzięki świetnym graczom, świetnemu zarządzaniu i świetnemu trenerowi, Juve zrobiło kolejny krok w kierunku poprawy jakości. Każdy z nas, wychodząc na boisko, czuje, że na to zasługuje i to jest wspaniałe, ponieważ zwiększa się tym samym konkurencja i rywalizacja. Dzięki temu każdy pracuje ciężej, rozwija się i wzmocnia grupę. To jest prawdziwa tajemnica tego zespołu.

Juventus wygrał wszystkie siedem meczów w tym sezonie, licząc Serie A i Ligę Mistrzów, ale w sobotę podejmie Napoli zajmujące drugie miejsce w ligowej tabeli.

Napoli utraciło swoje wcześniejsze podejście taktyczne i styl gry wraz z odejściem Maurizio Sarriego, ale dzięki Ancelottiemu zyskali mentalność i doświadczenie.

Dla nas liczy się tylko jeden wynik i jest to zwycięstwo. To będzie otwarta gra, ponieważ obie strony lubią atakować. Musimy uważać na nasze ustawianie się, stosować odpowiedni pressing i zaprezentować chirurgiczną precyzję pod bramką rywali.

Strzeliłem bramkę w meczu z Napoli w październiku 2016 roku, była to wspaniała bramka. Sprawiła, że wtedy świętowaliśmy i mam nadzieję ponownie rozkoszować się tym doświadczeniem.

 

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi