Gracze Juve

einhard | 14 maja 2021

Buffon w Romie lub Atalancie?

Gianluigi Buffon ma wiele różnych opcji kontynuowania kariery, a wśród nich znajdować się mają między innymi Atalanta i Roma.

Bramkarz skończył 43 lata w styczniu, ale w meczu z Sassuolo pokazał, że wciąż reprezentuje wysoki poziom. Buffon ogłosił, że opuszcza ekipę Bianconerich pod koniec tego sezonu, ale nie zdecydował jeszcze, czy zakończy karierę.

Według najnowszych doniesień La Repubblica, Roma może być interesującą opcją dla Gigiego, gdzie mógłby współpracować z Jose Mourinho. Inną opcją, o której wspomniano już latem ubiegłego roku, ma być Atalanta, która jest bliska zakwalifikowania się do Ligi Mistrzów trzeci rok z rzędu.

W Serie A utrzyma się także Genoa, a Buffon zawsze przyznawał, że wspiera ekipę Gryfonów, ale wydaje się to mało prawdopodobną opcją. Jeszcze mniej realny wydaje się powrót Buffona do miejsca, w którym wszystko się zaczęło, czyli Parmy, po tym, jak ekipa jest już pewna spadku do Serie B.

Z zatrudnieniem Buffona łączona jest także FC Barcelona, a sam bramkarz potwierdza, że otrzymał ofertę od klubu z Brazylii.

Dostałem telefon od Flamengo, ale myślę, że zostanę znacznie bliżej domu – powiedział Buffon w rozmowie z TNT Brasil.

Nie wiem, czy jest jakiś sekret, aby dalej grać w wieku 43 lat. Myślę, że zależy to od twojego charakteru, twojego ciała i oczywiście szczęścia, ponieważ to robi dużą różnicę.

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Sygnalista
Sygnalista
2 lat temu

W tym sezonie Buffon>Szczęsny. Wojtuś w tym roku znacznie obniżył loty.

Last edited 2 lat temu by Sygnalista
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi