Gracze Juve

einhard | 29 września 2019

Bufon: Inter i Juve po Scudetto

Gianluigi Buffon cieszy się, że pobił rekord Paolo Maldiniego i przygotowuje się do bitwy o Scudetto z Interem prowadzonym przez Antonio Conte.

To z pewnością wielka satysfakcja. Jestem szczęśliwy i dumny, że pobiłem ten rekord, ale tym bardziej, że zrobiłem to mając prawie 42 lat, będąc w zaskakująco dobrej kondycji. Sześć czy siedem lat temu nie myślałem, że nadal będę w tak dobrej formie w tym wieku– powiedział Buffon w wywiadzie dla TMW.

Radość sprawia mi świadomość, że życie pod pewnymi względami było dla mnie naprawdę życzliwe, a jednocześnie wiem, że włożyłem w to dużo pracy.

Juve i Inter dzielą dwa punkty i oba kluby spotkają się już w przyszły weekend na San Siro.

Oczywiście jest to bitwa o Scudetto. Walczymy o tytuł, co jest oczywiste, ale Inter również dąży do wygrania Scudetto.

Doskonale znam credo Conte i Beppe Marotty, więc wiem, że w ich sercach tli się nadzieja. Powinni wierzyć w swoje szanse na tytuł, ponieważ dysponują wysokiej jakości składem, grają swoją piłkę, mają wielką energię i mogą rzucić nam wyzwanie.

Juventus dojrzewa w tym sezonie, stawiając cegiełkę po cegiełce, gra po grze. Uważam, że nasza podróż polega na ciągłym podnoszeniu poprzeczki i jeśli to możliwe czerpaniu radości z gry. Chcemy zrobić coś nowego i wyjątkowego i właśnie dlatego wprowadzono pewne zmiany.

Myślę, że były również pozytywne sygnały z naszej gry w Lidze Mistrzów. Zremisowaliśmy 2:2 z Atletico Madryt, ale zagraliśmy dobry mecz, stworzyliśmy pięć lub sześć szans bramkowych i naprawdę wystraszyliśmy Atletico na ich własnym terenie. To nie gwarantuje sukcesu, ale jest dobrym znakiem.

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi