Prasa

einhard | 11 listopada 2019

Capello: Ronaldo musi okazać szacunek

Fabio Capello, który pracuje obecnie jako ekspert dla Sky Sport Italia podjął się ostrej krytyki, skierowanej w stronę Cristiano Ronaldo.

Obecnie nie gra dobrze i zdjęcie go było właściwą decyzją – powiedział 73-latek.

Potrzeba siły charakteru, aby dokonać takiej zmiany, ale koniec końców to ta decyzja wygrała Sarriemu to spotkanie.

To, że nie usiadł na ławce i powiedział Sarri kilka brzydkich słów, nie stawia go w dobrym świetle.

Musisz pokazać, że jesteś mistrzem, gdy jesteś zdejmowany z boiska, a nie tylko wtedy, gdy wszystko idzie dobrze. W tej chwili nie gra najlepiej, a Dybala jest w świetnej formie.

Prawda jest taka, że Ronaldo nie przedryblował nikogo od trzech lat. Pamiętam, kiedy mijał piłkarzy, jak dzieci, które nie wiedzą, co się stało. Teraz już tak się nie dzieje, podczas gdy obecnie robią to Dybala i Douglas Costa.

Gdybym był Sarrim, podszedłbym do niego w szatni i powiedziałbym mu, że musi okazywać szacunek swoim kolegom, a jeśli go zdejmuję, to tylko dlatego, że chcę wygrać mecz.

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Arkadio
4 lat temu

O proszę coś z sensem dla odmiany panie Capello.
Dodam że a propo tego dryblowania od jakiegoś czasu zaczynam myśleć że Ronaldo powinien grać stricte w napadzie. Nie schodzić do boków, bo ostatnio jest tam bezuzyteczny. Tak jak mowi Capello, Ronaldo już nie potrafi przedryblowac paru obrońców, a od siebie dodam że jego gra przy linii bocznej coraz bardziej przypomina grę Alexa Sandro/Matuidiego niż chociażby Cuadrado który na chwilę obecną robi nieporównywalnie więcej szumu w ofensywie.

clyde_1987_
4 lat temu

Nie da się nie zgodzić z powyższymi słowami Don Fabio.

Nano
4 lat temu

W obronie Ronaldo dodam, że liga włoska to nie liga hiszpańska, gdzie napastnicy mają masę miejsca. Tutaj liczy się taktyka i „zamykanie wolnych przestrzeni”. Jak przejdzie (nie mylić z przedrybluje) jednego piłkarza, od razu ma koło siebie dwóch następnych. Co do zachowania – niegodne piłkarza tej klasy i wzoru dla milionów młodych piłkarzy.

Apo
Apo
4 lat temu
Reply to  Nano

Dodać warto że takie zachowanie nie wpływa za dobrze na morale zespołu. Po końcowym gwizdku, ani Dybała, ani Costa nie celebrowali zwyciestwa.Patrzac na ich formę, miejsce w pierwszym składzie im się teraz nalezy.

Zawodnicy z wybujałym ego nie robili w Juve kariery w ostatnich latach( Ibrahimović, Vieira, Melo). Także panie Ronaldo czas się ogarnąćᕙ(⇀‸↼‶)ᕗ

Nano
4 lat temu
Reply to  Apo

Melo 😀 ten to miał notorycznie odłączaną wtyczkę od zwojów mózgowych 😛 w meczu z Parmą chyba kopnął wkrętami w twarz zawodnika rywali. Żeby nie mówić tylko negatywnie, brakuje nam takiego wariata w środku. 🙂

Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi