Gracze Juve

einhard | 25 marca 2021

Chiellini nie chciał rozmawiać o Juventusie

Giorgio Chiellini odkłada na bok problemy Juventusu i skupia się na reprezentacji Włoch.

Azzurri rozpoczynają dziś kwalifikacje do Mistrzostw Świata 2022, meczem z Irlandią Północną. Kwalifikacje rozgrywane są w zasadzie tuż przed startem Euro 2020, które ze względu na pandemię zostało przełożone na nadchodzące lato.

To trochę dziwne, ale nie zamierzamy ryzykować niedocenieniem tego meczu, ponieważ zrobiliśmy już to kilka lat temu w kwalifikacjach do Mistrzostw Świata – powiedział Chiellini podczas konferencji prasowej.

Nie możemy źle do tego podejść, nie martwię się o mentalność ani dojrzałość grupy, nawet jeśli z wielu powodów nie będzie to łatwe spotkanie.

Irlandia Północna jako zespół diametralnie różni się od naszej reprezentacji pod względem charakterystyki. Jeśli uda im się zamknąć wszystkie przestrzenie, mogą stać się niebezpieczni.

Chiellini jest jednym z zawodników starej gwardii w drużynie Roberto Manciniego.

Wspaniale jest widzieć, jak grupa się rozwija, a najlepszą rzeczą, jaką widziałem przez ostatnie dwa lata, jest to, że każdego z nas da się kimś zastąpić. Zespół zawsze radził sobie dobrze, nawet przy zmianie składu, co oznacza, że ​​istnieje pomysł, który został przyswojony przez wszystkich.

Nawet, gdy brakowało nam kluczowych graczy, takich jak Marco Verratti, Jorginho czy Leonardo Bonucci, zespół szedł dalej naprzód i to jest w tym najlepsze.

Ekscytuje mnie to, że w latach 2022-26 będziemy mieć kadrę złożoną z młodych chłopaków, którzy będą wtedy u szczytu kariery. Jest w tym ogromny potencjał. Spróbowaliśmy tego, co możemy zrobić już przeciwko Holandii w meczach Ligi Narodów, zwłaszcza w Amsterdamie.

Holandia z kolei zmieniła swój styl gry, żeby sobie z nami poradzić, co pokazuje, że zdobyliśmy pewien szacunek. O wszystkim przekonamy się w czerwcu, ponieważ nie ma zbyt wielu meczów przygotowawczych do Euro, jak to miało miejsce w poprzednich latach.

Oczywiście nie mogło zabraknąć pytań o problemy, przez jakie przechodzi Juventus pod wodzą Andrei Pirlo.

Drużyna nie zrobiła tego, na co liczyliśmy w tym roku, ale generalnie problem nie tkwi w Pirlo, ale w Juventusie jako ogóle. Nie sądzę, że powinienem odpowiadać na więcej pytań w tej sprawie, ponieważ teraz jesteśmy na zgrupowaniu kadry narodowej.

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
10 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
pogon
4 lat temu

Zgadzam się z Giorgio z tym jednak zastrzeżeniem, że trener Juve powinien być wartością dodaną dla zespołu, a nie równać w dół. A Pirlo po prostu nie jest wartością dodaną, nie widać jego reakcji na problemy zespołu.

Franz Maurer
Franz Maurer
4 lat temu
Reply to  pogon

Są trenerzy, którzy potrafią zrobić wyniki ponad stan. Pirlo już pokazał, że takim trenerem nie jest, przynajmniej nie w tej chwili. W przyszłości kto wie, o ile jeszcze ktoś da mu taką szansę, jaką dał mu Agnelli, w co wątpię. Nie zauważyłem także, aby na konferencjach prasowych Pirlo sugerował, że ma pomysł, jak poprawić grę. Można mówić o projekcie na lata, ale Pirlo raczej już stracił autorytet i wątpię, żeby z tymi zawodnikami mógł jeszcze coś zbudować. Potrzebna jest zmiana trenera nawet nie dlatego, żeby trafił ktoś lepszy (co swoją drogą nie jest jakimś wyzwaniem, problem polega raczej na znalezieniu… Czytaj więcej »

Franz Maurer
Franz Maurer
4 lat temu

Rozumiem go, że nie chce rozmawiać o Juventusie. Od kilku miesięcy też nie mam ochoty o tym rozmawiać.

Gryfel
Admin
4 lat temu
Reply to  Franz Maurer

Znaczy to jest konferencja prasowa reprezentacji Włoch, więc rozmawiajmy o kadrze i to powiedział Chiellini.

Franz Maurer
Franz Maurer
4 lat temu
Reply to  Gryfel

Wiem o tym doskonale. Świadomie ironizuję.

aalessio1dp10
4 lat temu
Reply to  Franz Maurer

Czy wygrywasz czy nie, ja i tak Kocham Cię, w sercu moim Juve i na dobre i na złe. Forza Bianconeri

aalessio1dp10
4 lat temu
Reply to  Franz Maurer

Juve na śniadanie, Juve na obiad, Juve na kolację, Juve to styl życia !!! Juve to temat na dyskusję, Juve to moje życie, przynajmniej ja to tak postrzegam, Juve na zawsze

Franz Maurer
Franz Maurer
4 lat temu
Reply to  aalessio1dp10

Masz monotonne i ubogie intelektualnie życie.😉

aalessio1dp10
4 lat temu
Reply to  Franz Maurer

To ciekawe jak bogate i intetelektualne masz życie Ty , ktoś kto ocenia życie innych ludzi

aalessio1dp10
4 lat temu
Reply to  aalessio1dp10

W czasie lockdownu Franz jakie masz pomysły na wolna chwilę? Chętnie skorzystam 😁

Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi