Chiesa: Wróciliśmy. Juve nie zasługiwało na to, co w ostatnim czasie pokazywaliśmy
Federico Chiesa udzielił wywiadu telewizji Sky Sport po zakończonym spotkaniu przeciwko Lazio.
Włoch, który pojawił się na murawie w 64 minucie spotkania i tuż przed końcowym gwizdkiem zaliczył asystę przy bramce Arka Milika, nie krył radości ze swojego występu.
To piękne być tu z powrotem, rozmawiać z mediami i wrócić do rutyny. To było dziesięć niekończących się dla mnie miesięcy. W sierpniu wydawało się, że jestem już blisko, ale okazało się, że miałem znowu problemy, które opóźniły mój powrót. Sierpień był dla mnie niezwykle trudnym okresem, ale z osobami, które życzą mi dobrze i są przy mnie, udało mi się wytrwać. Potem potrzebowałem dwóch miesięcy, aby nabrać pewności i oswoić się na nowo z boiskiem. Następnie w ciągu kolejnego miesiąca powróciłem do treningów z drużyną, aż w końcu powołano mnie na mecz z PSG.
Przerwa na Mistrzostwa Świata w Katarze
Zdecydowanie wolałbym grać na Mundialu, ale wykorzystam ten czas na powrót do formy. Chcę pomóc drużynie od stycznia. Moja chęć powrotu była tak silna, że nieoczekiwanie pojawiłem się w meczu z PSG. Ostatni okres dla nas jako drużyny nie był najlepszy, przede wszystkim w Lidze Mistrzów, ale myślę, że w lidze powróciliśmy na właściwe miejsce. Od stycznia zobaczymy, co będziemy w stanie zrobić.
Opinia na temat szatni
Mamy grupę fantastycznych chłopaków, gdzie każdy jest do dyspozycji trenera. Uważam z tego miejsca, że czeka nas świetna przyszłość. Uciekliśmy od bardzo złego okresu i pokazaliśmy, że wróciliśmy. Najważniejsze, żeby nasza grupa była spójna. Juventus nie zasługiwał, żeby tak się prezentować na boisku.
Cieszę się, że mogłem pokazać moją grę, nawet jeśli wystąpiłem tylko w końcówkach. Byłem bardzo szczęśliwy, że znowu znalazłem się w strefie boiska, która należy do mnie.
Źródło: ilbianconero.com
Allegri widzi Chiese z lewej strony,albo jako napastnika.W 352 mamy wahadlo po tej stronie pieknie obsadzone, ale czasem bedzie brakowalo miejsca dla Kosticia,jesli Chiesa nie bedzie wychodzil jako napastnik. Nurtuje mnie bardzo,co zrobi Allegri.Czy bedzie widzial Kosticia w 433 na obronie?? ,ale chyba jeszcze nie w tym sezonie??
Nalezy wzmocnic prawa strone,Karsdrop jest do wyjecia za darmo,a on by byl dobra przeciwwaga dla lewej strony z racji na dosc dobre walory obronne ,a rotacja dla Cuadrado, tez by sie przydala.
Z 3-5-2 jest taki problem, że z jakiegoś powodu nie daje rady w Europie. Mieliśmy najlepszą ‚3’ w historii, ale zaczęliśmy coś znaczyć w LM gdy Max ustawił nas czwórką z tyłu. Myślę, że jednak będziemy wracać do takiej gry.
Co nie zmienia faktu, że miejsca dla Kostica za bardzo nie ma, o ile nie przekwalifikuje się na lewego obrońcę.
Z drugiej strony, teraz jak jest 5 zmian, można trochę inaczej patrzeć na ‚pierwszą 11’. Może posiadanie dwóch świetnych piłkarzy na pozycji która jest motorem napędowym naszych ataków i rozsądne zarządzanie ich siłami to nie taki głupi pomysł 🙂
Sprawa jest prosta: Kostić do 352, Chiesa do 433. A w 352 mogą grać obaj: Filip na wahadle, Fede za napastnikiem, jako wolny elektron.
Tylko, że Chiesa póki co grając za napastnikiem nic nie pokazał, a na skrzydle to jest top.
Najwieksza sila taktyczna w Europie Allegriego byla plynna zmiana ustawien,podczas meczu,choc czasem w lidze ze slabszym rywalem robilismy to wrecz dla treningu,czasami mnie to denerwowalo:),moze do tego jeszcze wrocimy.
No wlasnie,5 zmian tu jest pole do popisu,gdy masz glebie skladu i kilku mocnych zawodnikow na pozycje.
Cuadrado gra bardzo słabo w tym sezonie. Nie można wykluczyć, że zagramy 352 z Kosticem i Chiesa na wahadlach.
Nie wiem, czy Allegri na to pojdzie,on juz jakby sie uparl:)
Spokojnie, przyjdzie zimą Odriozola lub Karsdorp i maszyna ruszy jeszcze mocniej!
Jestem przeciwnikiem sprowadzenia Karsdorpa do Juventusu. Nie chodzi mi nawet o jego najświeższy konflikt z Mourinho, ale o całość jego osoby. Kilka lat temu, kiedy przeniósł się do Romy był całkowicie pomijany przy okazji ustalania składu i dopiero po długim czasie miejsce na placu gry znalazł dla niego bodaj trener Fonseca. Holender nie grał tragicznie, ale zawsze mnie zastanawiało dlaczego rzymianie nie postarają się o kogoś mocniejszego na tą pozycję. Oczywiście mam świadomość, że Cuadrado jest cieniem cienia samego siebie, niemniej nie sprowadzałbym byle kogo na jego miejsce. Inna sprawa, że dobrze pamiętam ostatni mecz Chiesy w Fiorentinie. Zagrał wówczas… Czytaj więcej »
Karsdorp to jakiś chory pomysł. Kolejny wypalony i zniszczony przez kontuzje zawodnik, który w dodatku ma problemy z dyscypliną. To już lepiej się dogadać z Torino co do wykupu Singo, ma pół roku do końca kontraktu. Pedro Porro ze Sportingu to ciekawy zawodnik. Marzeniem byłby Diogo Dalot, któremu też kończy się kontrakt po sezonie.