Prasa

einhard | 3 sierpnia 2020

Commisso: Chiesa może odejść

Prezes Fiorentiny wyjaśnia dlaczego zdecydował się zatrzymać Beppe Iachiniego na następny sezon oraz przyznaje, że Federico Chiesa może opuścić klub.

Dziękuję wszystkim, od lekarzy po sztab szkoleniowy, ponieważ Fiorentina miała prawdopodobnie więcej przypadków koronawirusa niż jakikolwiek inny zespół – powiedział Rocco Commisso w rozmowie ze Sky Sport Italia.

Osiągnęliśmy nasz cel, jakim było zajęcie miejsca w pierwszej dziesiątce i zaliczyliśmy najlepszy wynik w grze obronnej w okresie po restarcie rozgrywek. Jestem zadowolony z pracy, jaką wykonał Iachini, dlatego zostanie na następny sezon.

To był rok przejściowy, poradziliśmy sobie lepiej niż w poprzednim sezonie, a także lepiej niż wielu innych inwestorów zagranicznych. Chcemy zawsze być w górnej połowie tabeli, mając nadzieję, że coś wygramy.

Chciałbym tylko, żeby we Włoszech nie było aż tylu fałszywych wiadomości, którym musiałbym zaprzeczyć, jak zapewnienia, że rozmawiałem z Daniele De Rossim o zatrudnieniu go na stanowisku trenera. Nic takiego nie miało miejsca, więc następnym razem zapytajcie mnie, czy to prawda.

Mając to na uwadze, Commisso został zapytany, czy Chiesa pozostanie w składzie Fiorentiny w przyszłym sezonie.

Mam taką nadzieję! Zatrzymałem go zeszłego lata, a teraz znowu mam nadzieję, że zostanie, ale jeśli chce odejść, to może to zrobić. Dałem mu zielone światło na opuszczenie klubu, o ile przyniesie odpowiednie zyski klubowi. Chciałbym, żeby został, ale jeśli chce odejść, zainteresowane kluby muszą nam zapłacić tyle, ile według nas jest wart.

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Pepe_Mar
2 lat temu

„Chciałbym, żeby został, ale jeśli chce odejść, zainteresowane kluby muszą nam zapłacić tyle, ile według nas jest wart.” – no chyba, że jest to Juve, to wtedy +20% 😀 Lazio ma ten sam cennik chyba.

OldLady
2 lat temu

Jak ja go nie chcę u nas.

luque10
2 lat temu

Mam nadzieję, że Chiesa będzie nasz. Musimy się pozbyć Berny /Costy, potrzebujemy różnorodności na skrzydle. Kulusevski stylem przypomina naszych obecnych skrzydłowych, Chiesa dałby inną opcję rozegrania. Ja tam go lubię.

Przejdź do paska narzędzi