Gracze Juve

maciejovsky | 16 stycznia 2022

De Ligt: Zgadzam się, że brakuje nam doświadczenia

Matthijs de Ligt przyznał, że Juventusowi brakuje odrobiny doświadczenia, ale zespół poprawia się pod tym względem, a także nabiera więcej pewności siebie.

Choć Bianconeri wygrali z Udinese, to trener Allegri miał kilka obiekcji do postawy zespołu, z czym zgodził się środkowy obrońca.

Słyszałem, co powiedział trener i wiem, co ma na myśli, ponieważ mamy wielu młodych zawodników. Też jestem młody, jeśli chodzi o wiek, ale rozegrałem już około 250 meczów na poziomie seniorskim, więc mam pewne doświadczenie. Im więcej grasz, tym szybciej dojrzewasz.

To było dla nas fundamentalne zwycięstwo, ale wciąż mamy dużo rzeczy do poprawy, ale ważne, że wygraliśmy. Musimy stopniowo rozwijać się. Wygraliśmy sześć z ostatnich ośmiu meczów w Serie A i dążymy do celu.

Czy brakuje nam Cristiano? Myślę, że tak, bo to typ gracza, który wchodzi w pole karne i zawsze zdobywa bramkę, a rzadko marnuje okazje. Brakowało nam tego na początku sezonu. Nie mamy kilera, który może strzelić 30 goli w sezonie, ale wtedy zdobywanie bramek musi rozłożyć się na cały zespół i tak się zaczyna teraz dziać.

Holender został również zapytany o Paulo Dybalę.

Paulo jest zawsze spokojny. Wszedł przeciwko Interowi w trudnym momencie meczu, dzisiaj spisał się bardzo dobrze, był bardzo skoncentrowany. Zdobył gola i zapoczątkował bramkę McKenniego.

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi