Coppa Italia

einhard | 11 lutego 2022

Dionisi: Myślę, że zasłużyliśmy na dogrywkę

Alessio Dionisi utrzymuje, że Sassuolo zasłużyło na dogrywkę, ale przyznaje, że Juventus przyparł ich do muru w drugiej połowie.

Szkoda wyniku, ale jestem zadowolony z gry drużyny, zwłaszcza patrząc na nasze ostatnie występy. Zasłużyliśmy na więcej w pierwszej połowie. W drugiej stadion stał po ich stronie, a ich jakość zepchnęła nas z powrotem na naszą własną połowę – powiedział trener Sassuolo w rozmowie ze Sport Mediaset.

Myślałem, że 1-1 to uczciwy wynik i dobrze byłoby powalczyć w dogrywce, ale popełniliśmy kilka błędów przy ich drugiej bramce.

Przybyliśmy tutaj, aby zagrać nasz mecz. Musieliśmy wprowadzić pewne zmiany, ponieważ Berardi i Traore muszą zagrać w następny mecz w weekend, ale bylibyśmy szczęśliwi mogąc zagrać w dogrywce i czuję, że na to zasłużyliśmy.

Juve zasługuje na uznanie za to, że tak mocno naciskało do końca i wykorzystali swoją okazję, ten rykoszet.

Sassuolo nie najlepiej prezentowało się ostatnio w Serie A i w ten weekend zmierzy się z Romą bez zawieszonych Giacomo Raspadoriego i Gianluki Scamakki.

Mam nadzieję, że ten mecz może to być dla nas punktem zwrotnym, ale faktem jest, że przegraliśmy i dlatego nie możemy być szczęśliwi. Możemy być zadowoleni z występu, zwłaszcza z pierwszej połowy, i mamy nadzieję, że uda nam się to wykorzystać w przyszłości.

Musimy zdać sobie sprawę, że dobrze sobie radzimy, gdy gramy jako zespół, a nie wtedy, gdy zbytnio polegamy na indywidualnych zagraniach.

Źródło: football-italia.net