Zarząd

einhard | 26 marca 2019

ECA przeciwko nowej formie Klubowych Mistrzostw Świata

Wszystkie najlepsze zespoły z Włoch planują bojkot Klubowych Mistrzostw Świata w formie 24-drużynowego turnieju.

FIFA chce, aby KMŚ w nowej odsłonie zadebiutowało już w 2021 roku, ale prezes Europejskiego Stowarzyszenia Klubów (ECA), Andrea Agnelli, wyjaśnił, że między innymi Inter, Milan, Roma, Napoli i Lazio, a także jego własny Juventus – nie chcą uczestniczyć w takich rozgrywkach.

Priorytetem musi być zaangażowanie wszystkich stron w szczegółową ocenę tego, jak krajobraz piłki nożnej może ewoluować po 2024 roku. Decyzja FIFA o zmianie formuły Klubowych Mistrzostw Świata w 2021 roku jest jedną z tych, których ECA nie może poprzeć.

Agnelli potwierdził jednak poparcie ECA dla projektu „Super Ligi Mistrzów”.

Rozpoczęliśmy proces opracowywania wizji przyszłych rozgrywek klubowych UEFA. To początek podróży, w którą chcemy zaangażować wszystkie zainteresowane strony.

Ryzyko związane z każdą decyzją podjętą w zawodowej piłce nożnej leży wyłącznie po jednej stronie, po stronie klubów, po naszej stronie. Jesteśmy w samym sercu światowej piłki i musimy zainicjować zmiany. We współpracy z UEFA powstanie nowa Super Liga Mistrzów.

Jesteśmy jednak przeciwni nowym 24-drużynowym Klubowym Mistrzostwom Świata i oczekujemy mniej przerw na rozgrywki reprezentacji narodowych.

 

źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi