Prasa

maciejovsky | 8 listopada 2018

Echa gestu Jose Mourinho

Wczorajsze zachowanie Jose Mourinho odbiło się szerokim echem w świecie piłki nożnej.

Na prowokacyjne gesty zareagowali m.in. Steven Zhang (prezydent Interu), Paul Scholes czy Luigi Cagni (były szkoleniowiec Piacenzy, obecnie telewizyjny ekspert).

Pierwszy z wymienionych polubił zdjęcie na portalu Instagram wstawione przez profil FCInter1908.it. Na fotografii był oczywiście Mourinho łapiący się za ucho.

Scholes zaś wypowiedział się dla BT Sport w następujący sposób:

Wygrywając powinieneś zachować trochę klasy. Uważam, że ten gest był niepotrzebny. Podejdź do fanów, poklaszcz, wymień się uściskami dłoni z trenerem przeciwnej drużyny. Takie zachowanie jak wczoraj są nie na miejscu, ale tak się zdarza.

Cagni natomiast udzielił wywiadu dla RMC Sport:

Nie nauczyłem się niczego na poziomie taktycznym od Mourinho. Jeśli czegokolwiek nauczył się o taktyce, to dopiero we Włoszech. Moim zdaniem przed przyjazdem do Interu nie wiedział za wiele na ten temat.

Mourinho jest absolutnie najlepszy w kwestii kreowania swojego wizerunku w mediach. Myślę, że ten gest był przygotowany właśnie na wypadek zwycięstwa. Był gotowy, żeby później dać wymówkę, że to potrzeba chwili. Ja nie zrobiłbym tego gestu, po cichu poszedłbym do szatni.

źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi