Juventus Women

einhard | 22 lipca 2019

Ekroth: W Juventusie jak w więzieniu

Petronella Ekroth wygrała Scudetto z Juventus Women w zeszłym sezonie, ale piłkarka zaledwie po roku wróciła do zespołu Djurgårdens IF.

W wywiadzie dla Expressen była Szwedka uderza w Juventus za między innymi uciszenie jej komentarzy na temat domniemanego gwałtu Ronaldo na Kathryn Mayorga.

Starałam się patrzeć na rzeczy z szerszej perspektywy, doskonaląc się jako piłkarka i człowiek. – powiedziała zawodniczka.

Dobrze, że wróciłam, ponieważ stało się kilka dziwnych rzeczy. Moja wizja traktowania ludzi jest inna niż ich. Nie sądzę, by zagraniczne zawodniczki były traktowane tak samo, jak piłkarki z Włoch. Były sytuacje, w których czasami zastanawiałam się, czy nie jestem przypadkiem w ukrytej kamerze. Po jakimś czasie się przyzwyczaiłam.

Rozumiem, że istnieją różne sposoby zarządzania pewnymi sprawami, ale niektóre z nich nie są dobre. Miałyśmy zakaz rozmów o sprawie Ronaldo. Milczałyśmy i nie mogłyśmy o tym wspominać. Jedyne, co miałyśmy robić, to trzymać głowy nisko, pracować na rzecz zespołu i kategorycznie podporządkować się wartościom klubowym.

Trzymałam się na uboczu, ponieważ czułam, że moje opinie w ogóle się nie liczą. To było trochę jakbym była w więzieniu. Nie mogłam robić wszystkiego, co chciałam.

Można pokazać jedną stronę medalu, ale zawsze druga pozostaje ukryta. Do niej zaliczają się rzeczy, o których nie można mówić, pokazywać, których nie można robić i tak dalej. Czułam, że jeśli zostanę tam dłużej, to mogę stracić część siebie. To było trudne, musiałam stamtąd odejść.

 

Źródło: tuttojuve.com

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi