Kontrakty

einhard | 28 lutego 2020

FIFA wprowadza limity wypożyczeń

FIFA ogłosiła wprowadzenie ograniczeń dotyczących liczby wypożyczeń, które stały się bardzo restrykcyjne.

Kluby będą mogły w trakcie sezonu utrzymywać jedynie osiem takich umów i w tej liczbie zawierają się zarówno zawodnicy wypożyczeni z klubu, jak i ci przebywający w danym klubie w ramach wypożyczenia. Może to być druzgocące dla wielu włoskich zespołów, które operują dziesiątkami wypożyczeń, często z obowiązkiem wykupu, co jest metodą rozciągania płatności na inny rok budżetowy.

Limit wejdzie w życie w następnym sezonie, a następnie zmniejszy się do sześciu umów w sezonie 2022/23. Początkowo dotyczyć będzie tylko wypożyczeń międzynarodowych i graczy powyżej 21 roku życia.

Rada FIFA ciągle musi jednak zatwierdzić ten pomysł, a poszczególne ligi mają trzy lata na dostosowanie się do wspomnianych zasad.

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
pogon
3 lat temu

Jeśli chodzi o Juve to teraz na wypożyczeniach (tacy co mają 21 lat i więcej) są:
– Kulusevski,
– Romero
– Pellegrini
– Perrin
-Pjaca

Ponieważ jest zespół U-23 to nie powinno być problemów ze zmieszczeniem się w limitach. Większe problemy mogą mieć średnie kluby, które z tego żyją jak np. Atalanta, która ma ponad 40 wypożyczeń w tym sezonie. Nie wiem czemu ta reforma ma służyć, więksi sobie poradzą, mniejsi znów muszą kombinować.

jacojaco/Kicek12345
3 lat temu

Pfff, to się zaraz zacznie sprzedawanie zawodników z klauzulą wykupu taką samą, jak pierwotna cena. Takie Juve to nie z takimi rzeczami se radziło, jak tylko chciało 😛

k0nrad
3 lat temu

Tylko wtedy taka operacja (sprzedaż i wykup powrotny) aby była równoważna wypożyczeniu za free, musi odbyć w ramach jednego roku finansowego. Poza tym wówczas każdy, a nie jedynie poprzedni klub, mógłby odkupić za klauzulę – jedynie zawodnik mógłby zawetować.

Gryfel
Admin
3 lat temu
Reply to  k0nrad

Co Ty wymyślasz? Klauzulę mogą sobie wpisać jaka chcą.
Mogą dać sprzedać z płatnością: teraz 1 euro, a za dwa lata 20 mln. Po dwóch latach klub jednak nie wykłada 20 baniek i chłopak wraca do Juve.
My już dawno ogarniamy na lewo te transakcje więc nie ma się co bać tych regulacji.
Znajdziemy inny sposób na obejście systemu. Może J-23 odżyje, bo się będzie bardziej opłacalo dawać młodych tam, niż wypożyczać.

Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi