Trener

einhard | 26 lutego 2019

Galeone: Allegri odejdzie z Juventusu

Mentor Maxa Allegri, Giovanni Galeone, uważa, że czas 47-latka w Juventusie się skończył, niezależnie od wyniku w Lidze Mistrzów.

Przyszłość Allegriego powróciła na tapet po porażce 2:0 z Atletico, a Galeone spodziewa się, że jego były protegowany, z którym współpracował w Pescarze i Udinese opuści Bianconerich po zakończeniu sezonu.

Powiedziałem mu już kilka lat temu, aby udał się do Premier League. – powiedział 78-latek na antenie Radio Kiss Kiss.

Nie sądzę, żeby mógł obecnie trenować jakiś inny włoski zespół. Myślę, że jego przygoda z Juve dobiegła końca i nie jest tu istotny wynik w obecnej edycji Ligi Mistrzów. W zeszłym roku mógł przejść do Chelsea, Arsenalu, Manchesteru United lub Realu Madryt, ale odmówił, ponieważ chciał wygrać Ligę Mistrzów z Juventusem.

Galeone wypowiedził również kilka słów w kierunku Arrigo Sacchiego, który jest zagorzałym krytykiem Allegriego.

Max musi wierzyć w możliwość odrobienia strat z pierwszego meczu z Atletico. Jeśli tego dokona, to sprawi, że ci, którzy zawsze go krytykują, będą musieli rozważyć swoje słowa.

Sacchi zawsze mówi, płynnej, widowiskowej grze i graniu jak z nut, ale trzeba mieć do tego wykonawców. Nie każdy pianista jest w stanie wykonać partyturę Rachmaninowa tak, jak to robi Pollini.

Nie można krytykować trenera, który w ciągu czterech lat wygrał 10 trofeów z Juventusem.

 

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi