Prasa

einhard | 7 listopada 2019

Gazidis: Mecz z Juve może być punktem zwrotnym

Dyrektor AC Milanu, Ivan Gazidis, rozmawiał z reporterami podczas prezentacji nowej książki o historii klubu.

Dużo dziś dowiedzieliśmy się o historii Milanu, ale jako klub chcemy teraz tworzyć nową historię – powiedział Gazidis.

Nasz zespół jest młody i ciągle się rozwija. Przegraliśmy z Lazio, ale była okazja, by zacząć znowu wierzyć. Musimy skupić się na teraźniejszości.

W ten weekend Milan czeka bardzo trudny test, którym będzie wyjazdowe spotkanie z Juventusem.

Gramy przeciwko najlepszej włoskiej drużynie. Jestem przekonany, że możemy zaliczyć solidny występ przeciwko Juve. Myślę, że tego rodzaju mecz może pomóc Milanowi wrócić do bycia wielkim klubem.

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
10 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
pogon
4 lat temu

Może trochę poza tematem: właśnie doszedłem do wniosku, że Caldara pomimo, iż drugi sezon zaczyna z Milanem nie zdążył zadebiutować w Serie A w ich barwach. Bardzo pechowo się jego kariera potoczyła, ale okazuje się, że Juve zrobiło dobry interes rok temu.

OldLady
4 lat temu
Reply to  pogon

Dokładnie. Moise Kean też raczej przepadł w Evertonie.

anavrin_
4 lat temu
Reply to  OldLady

Nie jest jednak powiedziane, że w Juventusie by przepadli. Zbyt wiele czynników decyduje o powodzeniu w karierze, by stwierdzić, że brak powodzenia w klubie A oznacza przypuszczalny brak powodzenia w klubie B. Tak jak i w życiu, drobne sprawy i wydarzenia zmieniają bieg tych poważnych. Dlatego jestem zwolennikiem nie gdybania w takich kwestiach.

NoGood
4 lat temu
Reply to  anavrin_

Ale kiedy odchodzili to właśnie gdybania było dużo. Że młodzi, perspektywiczni, zarząd popełnia błąd.

OldLady
4 lat temu
Reply to  anavrin_

Jasna sprawa, ale nie o to chodzi czy by u nas odpalił – tylko, że nie odpalił tam – bo gdyby tak się stało to okazałoby się, że za mało, żeśmy za niego wzięli. Jak tam się nie sprawdza, a my wzięliśmy za niego kasę i dodatkowo uznaliśmy, że pożytku u nas z niego też nie będzie ( inaczej by został) to jesteśmy wygrani w tym dealu, a Everton nie.

Oczywiście na tą chwilę.

anavrin_
4 lat temu
Reply to  OldLady

Okay, tutaj zgoda, jeśli rozumiecie to w ten sposób. Tylko, że pole dla gdybania wciąż jest, o czym wspomina Twoje ostatnie zdanie;)

Arkadio
4 lat temu
Reply to  anavrin_

Jasne, że tak. Najlepszym przykładem są tegoroczni Higuain i Bonucci (choć to nie młodziki jak Kean i Caldara). Po odejściu do nota bene Milanu grali piach, a wrócili i okazuje się, że dalej potrafią grać w piłkę.
Otoczenie i okoliczności transferowe też mają ogromny wpływ na dyspozycję zawodnika.
Dywagując równie dobrze mogło być tak, że odszedłby Cuadrado i grałby gdzieś przeciętnie, i pisalibyśmy jaką to dobrą decyzją była jego sprzedaż. A tak to obecny Juventus bez Kolumbijczyka nie funkcjonuje.

clyde_1987_
4 lat temu
Reply to  pogon

Poza tym, że w ostatnich latach włodarze Milanu popełnili mnóstwo błędów, zaś sama drużyna zawodzi na całej linii, to mają oni wszyscy potężnego pecha. Wspomniany przez ciebie Caldara zapowiadał się na świetnego obrońcę, mając przy tym rozegrane dwa mocne sezony w barwach Atalanty. Co prawda w trakcie drugiego na moment wypadł ze składu, ale było to spowodowane tym, że wraz ze Spinazzolą naciskał na przyspieszone przejście do Juventusu, co zdenerwowało trenera Gasperiniego. Niestety przeciągające się kłopoty zdrowotne mogą całkowicie zrujnować mu karierę, bądź uczynić go zawodnikiem na wskroś przeciętnym, jak to miało miejsce w przypadku innego ex-asa z Bergamo, a… Czytaj więcej »

NoGood
4 lat temu

Temat się trochę ruszył więc też nie na temat zapytam: A co tam Panie z tym typerem? Jutro rusza 12 kolejka a 11 jeszcze nie rozliczona

youvee666
4 lat temu

Myślę że wysokie lanie od Juventusu w niedzielę bardzo by pomogło temu klubowi. Bo jesli Juve wygra 1-0 2-0 czy 2-1 to włodarze Milanu będa uważać że są na dobrej ścieżce jak po każdym wyrównanym choć przegranym meczu z Juve i widać na jakieś są ścieżce. Także dla dobra Milanu Juventus powinien jutro wygrać 4-0 5-0 żeby pokazać gdzie jest Milan i niech w końcu tam ktos zacznie działać dla dobra klubu a nie własnej kieszeni

Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi