Felietony

maciejovsky | 3 marca 2021

Gdzie oni się podziali? (1)

Przez ostatnią dekadę w Juventusie w pierwszej drużynie pojawiało się wielu młodych zawodników, którzy otrzymywali swoje szanse w przedsezonowych meczach towarzyskich czy nawet epizody w spotkaniach o punkty. Duża część z nich ostatecznie jednak przepadła nie tylko w Starej Damie, ale w ogóle w dorosłej piłce. W ramach ciekawostki postanowiliśmy – w częściach – przyjrzeć się piłkarzom, o których mowa wyżej – jaki osiągnęli bilans w biało-czarnych barwach i jaka była ich przyszłość, a także co robią obecnie.

Sezon 2010/2011

Bramkarze

Marco Costantino (1991) (US Corticella)

Zawodnik został pozyskany z Primavery Sampdorii po sezonie 2009/2010, kiedy to w jej barwach doszedł w tych rozgrywkach do fazy finałowej. W rozgrywkach 2010/2011 Costantino włączony był do pierwszej kadry Juventusu, jednak mecze rozgrywał jedynie w Primaverze A Starej Damy. Zderzenie już z piłką dorosłą było jednak brutalne. Bramkarz przez lata lawirował między najniższymi ligami włoskimi, przez Serie B, gdzie nie zagrał nigdy ani minuty, aż do obecnie Serie D-D.

Kluby: Sampdoria, Juventus, Latina Calcio 1932, SPAL, Valle d’Aosta Calcio, Modena, SEF Torres 1903, US Corticella

Juventus zarobił: 0 euro

Mario Kirev (1989) (PFC Montana)

Bułgar jako 19-latek dołączył do Juventusu ze Slavii Sofia, gdzie zagrał wówczas 6 spotkań na najwyższej klasie rozgrywkowej w Bułgarii. Następnie stał się zawodnikiem Primavery A Juve, ale został od razu wypożyczony do szwajcarskiego FC Thun, gdzie jednak nie rozegrał ani minuty. Dalsza tułaczka Kireva obejmowała drugą i pierwszą ligę rumuńską, powrót do Slavii i bułgarską ekstraklasę, dalej przez Cypr, Albanię, Kosowo i ponownie Cypr, a obecnie zakotwiczył w swojej ojczyźnie. Kirev w każdym z klubów grał ze zmienną regularnością, ale raczej pełnił rolę rezerwowego golkipera. Golkiper rozegrał też trzy spotkania w reprezentacji Bułgarii U-21

Kluby: Slavia Sofia, Juventus, FC Thun, FCU Politehnica Timisoara, FC Olt Slatina, Slavia Sofia, Nea Salamina Famagusta, FC Kamza, FC Drita Gjilan, Olympiakos Nikosia, FC Kyustendil, Montana

Juventus zarobił: 0 euro

Obrońcy

Frederik Sorensen (1992) (Pescara)

Juventus pozyskał defensora z duńskiego Lyngby w sezonie 2010/2011 na zasadzie wypożyczenia, a następnie sezon później wykupił za 500 tysięcy euro, by w tym samym mercato sprzedać do Bolonii za 2,5 miliona euro. Duńczyk już w sezonie, w którym przyszedł do Juve, z racji dużych problemów w obronie, rozegrał 17 spotkań (1137 minut) w Serie A głównie na prawej stronie defensywy. Najbardziej pamiętnym momentem była bez wątpienia asysta do Alessandro Matriego w meczu z Interem. Stara Dama nie wiązała jednak większych nadziei z nominalnym stoperem i sprzedała go do Bolonii. Stamtąd piłkarz powędrował do Hellasu Werona, a następnie do Bundesligi do FC Koln, w międzyczasie zaliczając przygodę w Szwajcarii w Young Boys. Obecnie 28-latek przywdziewa barwy drużyny z Serie B – Peskary, ale rozegrał w tym sezonie zaledwie 225 minut. Oprócz występów klubowych, Sorensen ma w dorobku również reprezentacyjne – także w dorosłej kadrze Danii (1 występ).

Kluby: Lyngby, Juventus, Bologna, Hellas, Koln, Young Boys, Koln, Pescara

Juventus zarobił: 3,18 mln euro

Vincenzo Camilleri (1992) (Viterbese)

Camilleri uznawany był za spory talent. W Serie A zadebiutował już w sezonie 2008/2009 w barwach Regginy. Do Juventusu dołączył w sezonie 2010/2011 i co ciekawe, nie zagrał ani minuty w Serie A, ale… …W Lidze Europy już tak! Na 123 minuty w europejskich pucharach złożył się pełen występ z Lechem Poznań i 33 minuty z Manchesterem City. Po tym sezonie stoper oddany został jednak do Serie C i na dobrą sprawę przez resztę kariery już na tym poziomie rozgrywkowym pozostał wplatając sezon w Serie B. W tej chwili Camilleri reprezentuje Viterbese w Serie C-C. Piłkarz ma też za sobą występy w młodzieżowych reprezentacjach Włoch (U16, U17, U18).

Kluby: Reggina, Juventus, Feralpisalo, Cagliari, Barletta 1922, Reggina, Brescia, Paganese Calcio 1926, Teramo Calcio 1913, Sicula Leonzio, US Vibonese Calcio 1928, US Pistoiese 1921, US Viterbese 1908

Juventus zarobił: 0 euro

Armand Traore (1989) (bez klubu)

Francuz senegalskiego pochodzenia przychodził do Juventusu jako nadzieja na poprawę sytuacji na lewej obronie. Wypożyczony został z Arsenalu, gdzie w rozgrywkach 2009/2010 zagrał 9 spotkań (805 minut) w Premier League, a jeszcze sezon wcześniej w Portsmouth 19 meczów (1276 minut). Traore okazał się jednak zbyt słabym piłkarzem wobec oczekiwań Starej Damy i w Serie A zagrał tylko 537 minut oraz w Lidze Europy 147 minut. Piłkarz po sezonie wrócił do Arsenalu, ale został szybko oddany do Queens Park Rangers, gdzie grał regularnie w Premier League i Championship. Następnie obrońca powędrował do Nottingham Forrest na drugim szczeblu rozgrywek w Anglii, a stamtąd do Cardiff. Ostatnie sezony są zupełnie nieudane dla Traore – mało gry w walijskim zespole, transfer do Turcji i brak gier w Rizesporze. W tej chwili 31-latek nie ma klubu. Warto wspomnieć, że w 2011 roku zdecydował się na grę dla reprezentacji Senegalu (6 występów) mając występy w młodzieżówkach francuskich (U19, U21).

Kluby: Arsenal, Portsmouth, Arsenal, Juventus, Arsenal, QPR, Nottingham Forrest, Cardiff, Rizespor

Juventus zarobił: 0 euro

Matteo Liviero (1993) (Monopoli)

Lewy obrońca uchodził wówczas za spory talent. Regularnie grał w Primaverze A Juve, jednak nigdy nie zadebiutował w Serie A. Udało mu się jednak zaliczyć 39 minut w Lidze Europy przeciwko Red Bullowi Salzburg. Przez całą swoją karierę Liviero tuła się między Serie B, gdzie zaliczał po naście występów na sezon a Serie C, w której to znajduje się obecnie w barwach Monopoli. Lewy defensor zaliczał występy w niemal wszystkich młodzieżówkach Włoch (U17, U18, U19, U20, U21).

Kluby: Juventus, Perugia, Carpi, Juve Stabia, Pro Vercelli, Lecce, Juve Stabia, AS Cittadella, Alma Juventus Fano 1906, LR Vicenza Virtus, SS Monopoli 1966

Juventus zarobił: 0 euro

Leonardo Spinazzola (1993) (Roma)

Spinazzola przez długi czas wypożyczany był do różnych klubów najpierw na poziomie Serie B, a później Serie A. Konsekwentnie budował swoją markę w Italii poprzez dobre występy w Perugii i wreszcie Atalancie, co sprawiło, że Stara Dama zapragnęła ściągnąć swojego wychowanka ponownie. Spinazzola nie zagrzał jednak długo miejsca w Juve i został sprzedany do Romy w sezonie 2019/2020, pomimo że lewa flanka Bianconerich pozostawiała już wtedy sporo do życzenia. Należy podkreślić, że w maju 2018 roku zawodnik doznał poważnej kontuzji więzadeł w kolanie, co wykluczyło piłkarza na 152 dni. Kibice Juventusu zapamiętają na pewno bardzo dobry występ Leonardo przeciwko Atletico w Lidze Mistrzów. W Romie obrońcy wiedzie się z powodzeniem – w obecnych rozgrywkach Serie A zaliczył już 5 asyst, dokładając do tego gola, a i w Lidze Europy popisał się 3 asystami. Spinazzola 10-krotnie zagrał w dorosłej reprezentacji Włoch.

Kluby: Juventus, Empoli, SS Virtus Lanciano, Siena, Atalanta, LR Vicenza Virtus, Perugia, Atalanta, Juventus, Roma

Juventus zarobił: 29,4 mln euro

Pomocnicy

Albin Ekdal (1989) (Sampdoria)

Pomocnik dołączył do Juventusu w 2008 roku ze szwedzkiej Brommapojkarny, gdzie notował występy w najwyższej oraz drugiej klasie rozgrywkowej w Szwecji. Ekdal już w sezonie 2008/2009 zaliczył kilkadziesiąt minut w Serie A, jednak grał też w Primaverze. Przełomowy dla piłkarza był sezon 2009/2010, kiedy to rozegrał dla Juventusu 26 spotkań (1703 minuty) w Serie A i strzelił 1 gola. Stara Dama nie postawiła na Szweda w kolejnym sezonie i tuż przed jego rozpoczęciem oddała zawodnika do Bolonii. Kolejne cztery sezony to pobyt w Cagliari, następnie transfer do niemieckiego HSV na kolejne trzy lata i wreszcie powrót do Włoch, a konkretnie do Sampdorii, gdzie Ekdal jest jednym z kluczowych zawodników. Patrząc na karierę pomocnika, to możemy dojść do wniosku, że to bardzo solidny piłkarz, który wszędzie gdzie był, tam grał. W dorosłej reprezentacji Szwecji rozegrał dotychczas aż 55 spotkań.

Kluby: IF Brommapojkarna, Juventus, Bologna, Cagliari, HSV, Samdporia

Juventus zarobił: 3,3 mln euro

Manuel Giandonato (1991) (Olbia)

Giandonato w barwach pierwszej drużyny Juventusu rozegrał łącznie 111 minut w Serie A i 51 minut w Lidze Europy. Wydawało się, że pomocnik być może nie zwojuje piłki, ale przynajmniej będzie pożytecznym piłkarzem dla słabszych drużyn. W sezonie 2011/2012 zagrał 8 spotkań (208 minut) dla Lecce i to był ostatni epizod Giandonato w Serie A. Następne lata to częste zmiany klubów najpierw na poziomie Serie B, a następnie już w Serie C. W tej chwili piłkarz regularnie gra w Serie C-A w barwach Olbii. Należy dodać, że Giandonato przeszedł wszystkie szczeble młodzieżowych reprezentacji Italii (U16, U17, U18, U19, U20, U21).

Kluby: Juventus, Lecce, LR Vicenza Virtus, Juve Stabia, US Salernitana, Catanzaro, Calcio Padova, Virtus Lanciano, Livorno, Fermana, Piacenza, Olbia

Juventus zarobił: 0 euro

Marcel Buchel (1991) (Ascoli)

Buchel swoją przygodę z piłką rozpoczął od występów w IV lidze szwajcarskiej w barwach FC St. Gallen 1879 U21. Następnie pozyskała go Siena, skąd w sezonie 2010/2011 przywędrował do Juventusu. W biało-czarnych barwach w pierwszej drużynie urodzony w Austrii reprezentant Liechtensteinu rozegrał 38 minut w ramach dwóch występów w Lidze Europy. Na tym występy pomocnika w dorosłym zespole się zakończyły – grał głównie w Primaverze. Następne lata Buchel balansował między Serie B a Serie A, gdzie dość regularnie grał w barwach Empoli i Hellasu. Obecnie występuje na drugim szczeblu rozgrywkowym we Włoszech w Ascoli. Buchel 17-krotnie wystąpił w reprezentacji Liechtensteinu.

Kluby: St. Gallen, Siena, Juventus, Gubbio, Cremonese, Virtus Lanciano, Bologna, Empoli, Hellas, Empoli, Juve Stabia, Ascoli

Juventus zarobił: 287 tys. euro

Napastnicy

Filippo Boniperti (1991) (bez klubu)

Wobec wnuka legendarnego Giampiero Bonipertiego, przez pryzmat nazwiska, oczekiwania były spore, jednakże Filippo nie rozwinął się tak, jakby wszyscy sobie tego życzyli. W barwach Juventusu, oprócz występów w Primaverze, zaliczył 44 minuty w Serie A i 23 minuty w Lidze Europy. Następnie próbował swoich sił w Serie B i Serie C, a w sezonie 2012/2013 uzbierał ledwie 6 minut w Serie w barwach Parmy. Przebiegu kariery Bonipertiego nie można zaliczyć do udanych – tak naprawdę jeden sezon regularnej gry w Serie C w sezonie 2014/2015 i przyzwoity epizod w lidze słoweńskiej, a w całym dorobku tylko 10 goli. Od 2018 roku napastnik pozostaje bez klubu.

Kluby: Juventus, Ascoli, Carpi, Empoli, Parma, Crotone, ND Gorica, Mantova, Alessandria, Mantova, Cuneo

Juventus zarobił: 0 euro

Cristian Pasquato (1989) (Gubbio)

Pasquato w pierwszej drużynie Juventusu rozegrał symboliczną minutę w sezonie 2007/2008 przeciwko Catanii. W biało-czarnych barwach najbardziej zasłynął tym, że w przedsezonowym meczu w ramach Trofeo Berlusconi w 2011 roku przeciwko Milanowi tak zakręcił Matthieu Flaminim, że Francuz doznał kontuzji kolana. Po opuszczeniu Juve Pasquato grał głównie w Serie B, gdzie w barwach Modeny w sezonie 2010/2011 zaliczył świetny sezon strzelając 9 goli i notując 13 asyst. Następne lata to epizody w Serie A i głównie gra na drugim szczeblu. W sezonie 2016/2017 ofensywny pomocnik lub napastnik zdecydował się opuścić Włochy na rzecz rosyjskiej Krylii Sowietow Samara. Pokazał się tam z dobrej strony strzelając 5 goli i zaliczając 8 asyst. Po przygodzie na wschodzie Europy, Włoch zdecydował się dołączył do Legii Warszawa, jednak polskiej Ekstraklasy nie podbił, jak tego pierwotnie oczekiwano. Wrócił do Włoch najpierw do Serie D, a teraz gra w Serie C.

Kluby: Juventus, Empoli, Triestina, Modena, Lecce, Torino, Bologna, Padova, Pescara, Livorno, Krylia Sowietow, Legia Warszawa, Campodarsego, Gubbio

Juventus zarobił: 450 tys. euro

Davide Lanzafame (1987) (Vicenza)

Davide miał być „nowym Cristiano Ronaldo”, jednak nic z tego nie wyszło. W Juventusie zadebiutował jeszcze w sezonie 2006/2007 rozgrywając 12 minut w Serie B. Następnie wypożyczony został do Bari, gdzie na tym samym szczeblu ligowym strzelił 10 goli i zanotował 3 asysty. Zaowocowało to sportowym awansem zawodnika i pozyskaniem przez Palermo, jednak skrzydłowy nie poradził sobie w Serie A i ponownie zakotwiczył ligę niżej w Bari. Sezon 2009/2010 to bardzo udany sezon w pierwszoligowej Parmie, dla której strzelił 7 goli i 7-krotnie asystował. Zachęcony dobrą dyspozycją piłkarza Juventus odzyskał go, ale po 54 minutach w Serie A i 78 minutach w Lidze Europy w jego barwach, postanowił znów oddać zawodnika, ale tym razem na dobre. W Brescii i Catanii Lanzafame prezentował się słabo i wrócił do Serie B, by zupełnie nieoczekiwanie w sezonie 2012/2013 dołączyć do węgierskiego Honvedu Budapeszt. Po półrocznej przygodzie w tamtym rejonie Europy, skrzydłowy ponownie grał w Serie B, a w sezonie 2016/2017, na cztery lata, ponownie zagościł nad Balatonem, gdzie w koszulkach Honvedy i Ferencvarosu był gwiazdą całej ligi strzelając po naście goli i notując wiele asyst. Trwający sezon to również przeprowadzki – najpierw do Turcji do Adany Demirsporu i wreszcie ponownie do Włoch do Serie B do Vicenzy Virtus.

Kluby: Juventus, Bari, Palermo, Bari, Parma, Juentus, Brescia, Catania, Grosseto, Honved, Perugia, Novara, Honved, Ferencvaros, Honved, Adana Demirspor, Vicenza Virtus

Juventus zarobił: 2,5 mln euro

Alberto Libertazzi (1992) (Breno)

Napastnik dobrze pokazywał się w Primaverze, co zaprocentowało w sezonie 2010/2011 włączeniem do pierwszej drużyny. Ostatecznie Libertazzi zagrał tylko minutę w Serie A w koszulce Juventusu i dziesięć minut w Lidze Europy. Dalsza część kariery to równia pochyła – epizod w Serie B w Novarze, następnie już Serie C i finalnie występy w Serie D. W sezonie 2016/2017 zaliczył też przygodę w drugiej lidze szwajcarskiej w barwach Servette Genewa. Dorobek bramkowy dorosłej piłce dla Libertazziego jest skromny – zaledwie 13 goli.

Kluby: Juventus, Novara, Pro Vercelli, L’Aquila Calcio, Novara, Citta di Pontedera, Siena, Anconitana, Servette Genewa, Gubbio, Gozzano, Rende Calcio, Breno

Juventus zarobił: 450 tys. euro

Niccolo Giannetti (1991) (Pescara)

Giannetti był czołowym strzelcem Primavery Juventusu, właściwie jej gwiazdą. Wysoka liczba goli w młodzieżowych rozgrywkach została wynagrodzona treningami z pierwszym zespołem. Jednakże ostatecznie w Serie A dla Starej Damy Giannetti zagrał tylko 58 minut, ale co interesujące, zagrał też 86 minut w Lidze Europy strzelając przy tym jednego gola w meczu z Manchesterem City. Zawodnik nie przebił się jednak ani w Juventusie ani w Serie A i stał się solidnym napastnikiem na poziomie Serie B, w której dotychczas rozegrał 180 spotkań, strzelił 43 gole i 17 razy asystował.

Kluby: Juventus, Gubbio, Sudtirol, Siena, Spezia, Cagliari, Spezia, Cagliari, Livorno, Salernitana, Pescara

Juventus zarobił: 0 euro

Podsumowując sezon 2010/2011

Tak naprawdę żaden z wymienionych zawodników nie był nigdy na dłużej filarem Juventusu, a tylko Ekdal i Spinazzola (Sorensen raczej też może znaleźć się w tym gronie) mieli dłuższe epizody w biało-czarnych barwach, a dalszej karierze radzili sobie dobrze. Większość piłkarzy z tego zestawienia po prostu przepadła w dorosłej piłce zatrzymując się na poziomie głównie Serie C lub nawet niżej, z kilkoma tylko wyjątkami jak Sorensen, Giannetti, Traore czy Lanzafame, którzy zrobili można powiedzieć relatywnie solidne kariery.

W następnej części w zestawieniu wezmą udział zawodnicy obecni w kadrze Juventusu w sezonie 2011/2012.

Subscribe
Powiadom o
17 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ater
4 lat temu

Świetny artykuł! W sam raz na odejście od obecnych tematów.
Dziękuję!

Nano
4 lat temu
Reply to  Ater

Pełna zgoda. Świetne smaczki, szczególnie dla fanów Football Managera. 😁

tItOveN
Admin
4 lat temu

Ech, podróż w czasie… Chyba najlepiej pamiętam Sorensena, który dostawał szanse na prawej obronie 😁 wydawało się, że chłop wyrośnie na ciekawego stopera 😬

88frytek
4 lat temu

skauting i promowanie nowych graczy zawsze mieliśmy słabe ……….

OldLady
4 lat temu

Spinazzola dobry gracz, ma dar dryblingu , nie boi się wchodzić w dryblingi. Sandro trochę to zatracił.
Niby lista piłkarzy , którzy w większości przepadli, ale chciałoby się być choćby takim Traore. Z piłki pewnie dobrze mógłby wyzyc albo z jakiejś trenerki czy czegoś okołopiłkarskiego.

pogon
4 lat temu

Z perspektywy czasu trzeba sobie jasno powiedzieć, że przestrzelono totalnie z wymianą Spinazolla-Pellegrini. Pierwszy jest ważnym punktem Romy, ma fajny ciąg na bramkę i obecnie na pewno by się w naszej kadrze odnalazł. Drugi błąka się po wypożyczeniach i Juve nie ma z niego żadnego pożytku. Pomijam fakt, dlaczego tak jest, bo być może jeszcze Pellegrini będzie ważnym punktem drużyny, ale na dzień dzisiejszy ta wymiana nas osłabiła.

luque10
4 lat temu
Reply to  pogon

Pierwszy był kontuzjowany non stop, grając bodajże 10 spotkań w lidze i przegrywając z Sandro, drugi błąka się na wypożyczeniach, jak pierwszy przez pięć lat będąc w podobnym wieku.

pogon
4 lat temu
Reply to  luque10

10 spotkań w lidze to dalej więcej niż 0. Plus pierwsze pół roku leczył poważną kontuzję, od tego czasu jest raczej zdrowy.

luque10
4 lat temu
Reply to  pogon

Jest zdrowy, co nie zmienia faktu że przed transferem do Juve i w trakcie pobytu nie był, a zagrał może jeden bardzo fajny mecz, raszta średnio. W Romie w pierwszym sezonie zagrał w 24 spotkaniach, dopiero w tym jest kluczowym zawodnikiem – jednak nadal mówimy od Romie.

Apo
Apo
4 lat temu
Reply to  luque10

I o reprezentancie kraju. Jak pogoń pisze, wymiana, poza tym że zarobiliśmy na niej kilka mln. na minus. Spinazzola to jeden z ciekawszych bocznych obrońców w Italii, który za szybko został odpalony.

luque10
4 lat temu
Reply to  Apo

Tak, zadebiutował w wieku 24 lat w 2017 roku, od tego czasu rozegrał 10 spotkań. Pellegrini jest po debiucie w wieku 21 lat, jeszcze ma czas by ugrać tyle co Spinazolla.
Naprawdę Spinazolla był takim kozakiem i pełniliśmy błąd, czy na, siłę szukamy w nim pozytywów, których nie było zarówno u nas, jak i w pierwszym sezonie w Romie?

clyde_1987_
4 lat temu
Reply to  luque10

Jak sądzę nikt tu nie chce robić ze Spinazzoli czołowego zawodnika w skali światowej, niemniej jednak można stwierdzić, że to dobry zawodnik, który od dłuższego czasu ma pewne miejsce w składzie czołowej ekipy Serie A jaką jest Roma, a ponadto gra z Biraghim naprzemiennie w kadrze Włoch. Pellegrini natomiast jest żelaznym rezerwowym Genoi, przegrywa rywalizację z Czyborrą i na dziś niewiele wskazuje na to, że ta sytuacja ulegnie zmianie. Jeżeli chodzi o sam cykl, to gratuluję autorowi wykonanej pracy. Z powyższego zestawienia można wyciągnąć raczej smutne wnioski, choć w przypadku niektórych zawodników nasze nadzieje były dużo większe. Inni natomiast od… Czytaj więcej »

luque10
4 lat temu
Reply to  clyde_1987_

Tylko dla mnie sytuacja podobna jest do tej z Romero, tylko że Spinazolla dostał szansę, której nie wykorzystał, a Romero został odpalony, bo byłby piątym obrońcą. Włoch przegrał rywalizację z Sandro i kontuzjami, nie rozumiem jak można rozpatrywać to w kontekście błędy, kiedy w momencie odejścia nikt po nim nie płakał, a cieszył się ze pozyskujemy talent do obrony. Równie dobrze można powiedzieć, że Marotta totalnie przestrzelił z Bernardeschim i Costą, bo jeden szuka formy od dwóch lat, a drugi zdrowia. Razem kosztowali ponad 80 milionów, a przecież wiemy jakim talentem był Bernardeschi i jakim kozakiem Costa. Po czasie (drugi… Czytaj więcej »

Last edited 4 lat temu by luque10
clyde_1987_
4 lat temu
Reply to  luque10

Wątpię, żeby dało się to sprawdzić, ale zarówno ja jak i co najmniej kilka innych osób nie była zadowolona z faktu pozbycia się Spinazzoli. Lewy defensor miewał kłopoty zdrowotne to fakt(przez nie w późniejszym okresie nie trafił do Interu, oblewając tamtejsze testy medyczne), ale w grach, w których otrzymywał szanse spisywał się dobrze, na tyle, że w tamtym czasie mieliśmy faktycznie ciekawą opcję w razie jakiś problemów Alexa Sandro. Dziś zostajemy bez realnej alternatywy dla Brazylijczyka, który najlepszy okres w Juventusie przeżywał wówczas, kiedy grał naprzemiennie z Evrą. Dziś na lewej flance dziury łatają: Danilo, Bernardeschi i Frabotta, który za… Czytaj więcej »

J33
J33
4 lat temu
Reply to  Apo

Tyle co daje w ataku ,to zabiera w obronie.
Przebojowy ,ale chaotyczny czasami.Ma duża łatwość wejścia ze skrzydła dryblingiem w pole karne,potem już brakuje mu spokoju.
Miałby dużo lepszy bilans bramek i asyst ,gdyby miał chłodniejszą głowę.

jacojaco/Kicek12345
4 lat temu

Artykuł świetnie pokazuje, że to mityczne „dajcie szansę młodym” jest o kant biurka potłuc. 😀

Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi