Prasa

einhard | 28 kwietnia 2020

Igli Tare atakuje rząd, Juve i Inter

Igli Tare zgadza się z Marco Parolo, że piłkarze są dyskryminowani przez rząd i pyta, dlaczego Juventus i Inter nie wypowiedziały się w tej kwestii.

Włochy rozpoczną drugą fazę odmrażania sportu 4 maja, ale etap ten, pozwalający na powrót do treningów, dotyczyć będzie tylko indywidualnych sportów, takich jak tenis i pływanie. Piłka nożna i inne sporty drużynowe muszą poczekać do co najmniej 18 maja, co według pomocnika Lazio jest jawną dyskryminacją.

Stołeczna ekipa ma tylko jeden punkt straty do Juventusu, ale Tare podkreślił, że Lazio walczy o wznowienie sezonu dla dobra całego włoskiego futbolu.

Wszyscy byliśmy zaskoczeni, szanowaliśmy każdą decyzję podjętą przez rząd włoski, ale 4 maja miał być punktem wyjścia dla wszystkich – powiedział dyrektor Lazio na antenie Style Radio.

Czujemy się dyskryminowani. Słyszałem słowa Ministra Sportu Spadafory, który powiedział, że chce myśleć o ochronie zdrowia ludzi, ale potem pozwala ludziom biegać w parkach obok innych ludzi, a nie chce dać nam możliwość trenowania w kompleksach sportowych przy zachowaniu wszystkich odpowiednich środków bezpieczeństwa.

Aktywność została wstrzymana na dwa miesiące, co jest zbyt długim okresem. Nie wiem, jaki jest jego cel, ale z pewnością Spadafora nie pomaga piłce nożnej. Jego decyzje są drastyczne, chce powstrzymać nas od ponownego grania. Jesteśmy świadomi sytuacji i musimy być bardziej uważni na poświęcenia ze strony ludzi, ale to nie jest dobra decyzja. Piłka nożna jest bardzo ważnym czynnikiem społecznym dla kraju. Nie chcemy ponownie otwierać stadionów. Chcemy tylko zakończyć sezon, przestrzegając zasad bezpieczeństwa.

Wywalczyliśmy sobie szansę na zdobycie tytułu na boisku, jednak przede wszystkim chcemy zakończyć sezon ze względu na dobro włoskiego futbolu.

Podczas gdy Lazio głośno walczy o możliwość wznowienia rozgrywek, ich rywale w wyścigu o Scudetto milczą…

W Niemczech prezes FA i liderzy dużych klubów zajęli jasne stanowisko w kwestii wznowienia rozgrywek, co wiąże się z ciągłością systemu piłkarskiego w ich kraju.

Ta rzecz nie dotyczy Włoch i nie mogę zrozumieć, dlaczego zespoły takie jak Juventus i Inter nie zajęły żadnego stanowiska.

Źródło: tuttojuve.com

Subscribe
Powiadom o
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Harun
Harun
4 lat temu

Włosi to naprawdę dziwna nacja.

OldLady
4 lat temu
Reply to  Harun

Chyba trochę podobna do Polaków. Też wieczna wojna o wszystko, a jak już jest przesrane to potrafią się zjednoczyć.

Harun
Harun
4 lat temu
Reply to  OldLady

Tylko że plan polskiej Ekstraklasy został już przedstawiony i zaakceptowany. U nas praktycznie wszystko wiadomo, a Włosi wciąż się, mam wrażenie, miotają.

anavrin_
4 lat temu

Jak wkurzają mnie ci wszyscy wąsko myślący i twierdzący, że futbolem nie należy się obecnie zajmować, tak wkurza mnie w podobnym stopniu stanowisko równie wąskie, aczkolwiek odwrotne do wspomnianego. Czyli dokładnie takie, jakie prezentuje Tare, któremu wydaje się, że wszystko tak łatwo zrobić i że wszyscy dookoła się nie znają (Spadofara) lub nie wypowiadają (Inter, Juventus).

Espanoles
4 lat temu

karma to suka; mam nadzieję że jeżeli rozgrywki zostaną wznowione lazio nie wygra już żadnego meczu

Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi