Inne

tItOveN | 16 lutego 2020

Jednakowa czcionka dla numerów i nazwisk?

Komplety strojów wszystkich klubów Serie A będą musiały używać tej samej czcionki od sezonu 2020/21. 

Według kilku źródeł, w tym Calcio e Finanza, opracowano plan zakładający standaryzację fontów i czcionek na odwrocie koszulek.

Jest to inicjatywa związana z tym, że ostatnio pojawiły się skargi fanów i mediów, dotyczące tego, iż numery i nazwiska są trudne do rozszyfrowania z większej odległości.

W tej chwili trwają pracę nad zaprojektowaniem oraz wybraniem czcionki obligatoryjnej dla klubów grających w Serie A.

Premier League używa ujednoliconej czcionki od 1997 roku i jest to system stosowanym również w najwyższych klasach rozgrywkowych we Francji, Portugalii czy polskiej Ekstraklasie.

W Anglii czcionka była aktualizowana w 2007 i 2017 roku, ale zawsze dotyczyła solidarnie wszystkich klubów.

O tej inicjatywie pisaliśmy także wczoraj na naszym profilu na Facebooku:

🚨 Koniec z niestandardowymi czcionkami na koszulkach w Serie A? Jak podaje La Maglia Bianconera, od sezonu 2020/21…

Opublikowany przez Che JUVENTUS Sobota, 15 lutego 2020

 

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Nano
4 lat temu

Jeśli chodzi o inne kluby to spoko. Natomiast jeśli chodzi o Juve, to większość z nas nie potrzebuje widzieć nazwiska/numeru, bo rozpoznaje zawodników po sposobie biegania i specyficznych ruchach 😁

Harun
Harun
4 lat temu
Reply to  Nano

To raczej chodzi o kibiców oglądających mecze z trybun.

Nano
4 lat temu
Reply to  Harun

Na to samo w sumie wychodzi, bynajmniej z mojego punktu widzenia 🙂

Momonti
4 lat temu
Reply to  Nano

Czyli bynajmniej rozróżnisz- innymi słowy nie rozumiesz. Bynajmniej to przeczenie, brawa za używanie słów których znaczenia nie znasz 😉

Nano
4 lat temu
Reply to  Momonti

Masz rację purysto językowy, możesz triumfalnie zjeść snickersa 😉 następnym razem skrobnij coś na temat newsa, może masz jakiś ciekawy punkt widzenia 🙂

Momonti
4 lat temu
Reply to  Nano

Wytknąłem Tobie babola równego pomylenia obrońcy z napastnikiem, a Ty chcesz mnie tuczyć za karę?
Przez Twój błąd językowy nie było wiadomo czy celowo użyłeś dobrze słowa bynajmniej czy nie, nie było wiadomo co piszesz nt newsa. To nie puryzm językowy tylko używanie słów zgodnie z ich znaczeniem, coś z wczesnej edukacji.

Nano
4 lat temu
Reply to  Momonti

Ale ja się nie obrażam i w pełni to rozumiem, tylko mógłbyś też napisać cokolwiek na temat newsa, a nie wpadasz nie wiadomo skąd i bohatersko piętnujesz moją niewiedzę. W Twoim poście słabiutko z interpunkcją, ale nie po to jest forum piłkarskie, żebym się obrażał albo niegrzecznie zwracał uwagę na temat używania poprawnej polszczyzny (z której mimo wszystko czuję się bardzo dobrze). Z wczesnej edukacji? Mogę nie pamiętać, bo jestem już długo po studiach i mam nadzieję, że mój wielBłąd nie przeszkodzi mi w kontynuacji fajnego życia, jakie mimo mojego mylnego przeświadczenia o znaczeniu słowa „bynajmniej” prowadzę 😉 udzielaj się… Czytaj więcej »

anavrin_
4 lat temu

Serio, to jest aż tak duży problem? Nie sądzę. Nawet jeśli, to pewnie dotyczy garstki ludzi nie nadążających za akcją lub niedzielnych kibiców, którzy nie są obeznani ze składami drużyn. Inaczej rzecz ujmując, kto nagle się obudził i uznał. „Kurna, to nieczytelne!”? Nie wiem, przeprowadzono jakieś sondaże wśród kibiców? Zrobiono inne testy? Nie rozumiem takiego trendu we współczesnym świecie do tworzenia kolejnych przepisów, kolejnych regulacji, do standaryzacji wszystkiego, co się da w imię celów, których argumentacja poparta jest stwierdzeniem „tak się nam wydaje”. Już i tak jest tego za wiele, no ale problem czcionek na koszulkach to kwestia o randze… Czytaj więcej »

Nano
4 lat temu
Reply to  anavrin_

Olej, niedzielka jest 😉

Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi