Prasa

tItOveN | 21 sierpnia 2019

Juve apeluje o wcześniejsze rozgrywanie meczów Serie A

Juventus zaapelował do władz Serie A o wprowadzenie wcześniejszych godzin rozpoczynania spotkań ligowych. Takie działanie miałoby wpłynąć na zwiększenie oglądalności włoskich rozgrywek w krajach azjatyckich.

Serie A przewiduje tylko jeden termin wcześniejszego rozgrywania meczów — są to niedziele, pierwszy mecz w tym dniu rozpoczyna się o godz. 12:30. Wszystkie mecze otwierające nowy sezon zostaną jednak rozegrane o 18:00 lub 20:45, co nie jest korzystne dla kibiców z Azji.

Musimy znaleźć właściwą równowagę pomiędzy widownią krajową i globalną – powiedział w BBC Sport Giorgio Ricci, dyrektor ds. przychodów Juventusu.

Nie chodzi tylko o czas emisji spotkań, ale także o dystrybucję praw i o to, kto pokazuje mecze. W tym aspekce różnica między Premier League a Serie A jest ogromna. To jest bardzo stara sprawa, jednocześnie jeden z najczęstszych powodów prowadzonych walk z władzami ligi. 

W międzyczasie Stara Dama stała się pierwszym włoskim klubem, który otworzył swoje biura w Hongkongu.

Federico Palomba, szef operacji popularyzowania marki Juventusu w Azji i Pacyfiku, opisał tę stronę świata regionem „o ogromnych możliwościach wzrostu”.

W latach 90. Serie A była bardzo popularna w Chinach. Teraz ten trend wraca – dodał.

Inter, który jest własnością chińskiego konsorcjum Suning Group, wcześniej również oskarżał Serie A o zwracanie niewystarczającej uwagi na rynki zagraniczne.

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi