Prasa

einhard | 5 maja 2019

Juve szuka środków na transfery

W ubiegłym sezonie Juventus pozyskał Cristiano Ronaldo, co stanowiło duże obciążenie dla klubu. Stara Dama była jednak w stanie zbilansować swój budżet sprzedażami zawodników, którzy nie mogli liczyć na przyszłość w klubie.

Sprzedaż takich piłkarzy jak Andrea Favilli, Rolando Mandragora, Stefano Suraro, czy Emil Audero przyniosła bardzo duże zyski, a w tym roku kierownictwo klubu kolejny raz liczy na powtórzenie takiego schematu działania.

Teoretycznie największy zarobek Juventus może osiągnąć ze sprzedaży Gonzalo Higuaina, który obecnie przebywa na wypożyczeniu w Chelsea. Jeśli klub z Londynu zdecyduje się wykupić Argentyńczyka, to na konto Starej Damy wpłynie 36 mln euro. Szanse na taki scenariusz są jednak bliskie zeru i Fabio Paratici będzie zmuszony szukać 31-latkowi innego klubu, ale kwota oczekiwana przez Bianconerich będzie zbliżona do tej, która została ustalona z Chelsea.

Wraz z końcem sezonu z wypożyczenia do Sassuolo wróci Rogerio. Brazylijczyk miał swoje wzloty i upadki, ale według Calciomercato.com Bianconeri mogą liczyć na 10-12 milionów euro. Obrońcę już w styczniu chciał sprowadzić Wolverhampton i Juve może uzyskać znaczny zysk kapitałowy sprzedając 21-latka.

Trzecim graczem, który może przynieść spory zysk jest Riccardo Orsolini. Zawodnik przebywa obecnie na wypożyczeniu w Bolonii, która do 23 czerwca może aktywować opcję wykupu skrzydłowego za 14 mln euro. Według La Gazzetta dello Sport Juventus może jednak zarobić znacznie więcej na 22-latku, którym zaczęły interesować się między innymi AC Milan i Eintracht Frankfurt. Stara Dama ma możliwość kontrwykupu piłkarza z Bolonii za 7 mln i w przypadku skorzystania z tej opcji oczekiwać będzie 20-25 mln euro za młodego Włocha.

 

źródło: calciomercato.com

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi