Juventus U23

Gryfel | 9 maja 2021

[JUVE U23] Awans do 1/16 kwalifikacji Serie B

Zwycięstwo Juventusu Under 23 z Pro Patrią 3-1.

Po emocjonującym meczu, piłkarze prowadzeni przez Lamberto Zauliego pokonali w dzisiejszym meczu lepiej rozstawioną ekipę Pro Patrii. Dryżyny zmierzyły się dzisiaj o 17:30 na Stadio Carlo Speroni w Busto Asizio. Gospodarze wyszli na prowadzenie w 25′ po golu Latte Latha, na co Juventus odpowiedział trafieniami Ranocchi w 35′,  Brighentiego w 55′ i Felixa Correi w 95′.

Składy:

Pro Patria (3-5-2): Greco; Saporetti, Boffelli, Gatti; Spizzichino (62′ Brignoli), Ferri (46′ Galli), Nicco, Cottarelli (75′ Colombo), Pizzul; Latte Lath (75′ Castelli), Kolaj (65′ Le Noci).
Trener: Javorcic.
Rezerwowi: Di Lernia, Compagnoni, Piran, Masetti, Pisan, Vaghi.

Juventus U23 (3-5-2): Israel; Dragusin, Alcibiade (78′ Delli Carri), Anzolin; Di Pardo, Troiano (67′ Vrioni), Peeters, Ranocchia, Felix Correia; Akè (65′ Dabo), Brighenti (78′ Leone).
Trener: Zauli.
Rezerwowi: Nocchi, Bucosse, Boloca, Gozzi, Barbieri, Compagnon, Marques.

Przypominamy, że Juventus U23 zajął 10. miejsce w tabeli Serie C Girone A, natomiast Pro Patria zajęła miejsce 5.

Oceny za mecz:

Israel 7 – bezsilny przy dobrym trafieniu rywali, dobrze reaguje kilka minut później udaremniając szansę na podwyższenie prowadzenia. Pewny w wyjściach.

Dragusin 7zostawia mało pola atakującym przeciwnikom. Czyste krycie i skuteczny w ustawieniu.

Alcibiade 6.5Latte Lath jest dla niego niewygodnym przeciwnikiem. Dobrze zareagował po stracie bramki na rzecz napastnika. Od 78′ Delli Carri SV.

Anzolin  6.5Wszechstronny gracz. Nawet w trzyosobowej obronie wykonuje summiennie swoje zadania defensywne.

Di Pardo 7 – Dobry występ prawoskrzydłowego. Zarówno w  ataku jak i w obronie, bez oznak zmęczenia, bliski trafienia w pierwszej połowie.

Peeters 6.5 -Solidna postawa w środku pola. Dobrze uzupełnia się z Ranocchią.

Ranocchia 7.5Na nowo rozpala nadzieję wyrównaniem z rzutu wolnego. Talent z rocznika 2001 roku. Robi różnicę w środku pola.

Troiano 6Doświadczenie w służbie zespołu. Kontuzja uniemożliwia mu kontynuowanie spotkania. Od 67′ Vrioni 6.5Sprawia zagrożenia dla rywala. Rozpoczyna akcję, która prowadzi do bramki Correi.

Felix Correia 7Gra w kratkę. Bardziej żywiołowo w drugiej połowie, kiedy dystans między formacjami staje się większy. Kończy mecz bramką na 3-1.

Aké 6 – Czasami pokazuje swoje walory między liniami. Niestety kontuzja zmusiła go do zmiany. Od 65 ‚Dabo 6 – Wchodzi sprawiajac kłopoty rywalom i daje wzmocnienie pomocy.

Brighenti 7.5Swoim trafieniem 2-1 pokazuje swoją wartość. Wyłuskuje piłkę rywalowi i pakuje ją do siatki przy dalszym słupeku. Od 78 ′ Leone SV

Zauli 7.5Całe serce Juventusu U23. Dobrze reaguje  po  stracie bramki i zapewnia kwalifikację do kolejnej fazy.

W meczu nie był w stanie zagrać Nicolò Fagioli ze względu na problem z łydką.

Spotkania kolejnej rundy odbędą się 13. i 15. maja.