Stadion

Hu Kers | 27 sierpnia 2018

Juventus zbuduje drugi stadion?

Juventus może zbudować drugi stadion na 5000-6000 miejsc, gdzie mecze miałaby rozgrywać drużyna Juventus „B”, a także kobiecy zespół, Juventus Women.

Jako jeden z nielicznych włoskich klubów Juventus posiada stadion na własność. Bianconeri jednak pragną wciąż się rozwijać i według Tuttosport jedną z najnowszych inicjatyw jest budowa nowego, mniejszego stadionu o pojemności ok. 5-6 tys. miejsc. Drugi obiekt miałby powstać w sąsiedztwie centrum treningowego w Continassie oraz stadionu Allianz.

Grunty, na którym planuje się budowę, są obecnie zabudowane przez Palatorino — halę sportową, która popadła w ruiny odkąd została zamknięta w 2011 roku. Teren jest własnością miasta, z którym Stara Dama planuje zawrzeć porozumienie.

Inicjatywa Juve nie jest pomysłem bez precedensu. Barcelona i Manchester City ukończyły już podobne projekty, wskutek czego zespoły rezerw oraz drużyny kobiece tych klubów uzyskały dedykowaną dla siebie przestrzeń. Skład „B” mecze rozgrywa obecnie w Alessandrii, Juventus Women z kolei rozgrywa mecze w Novarze.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi