Inne

Gryfel | 29 listopada 2022

Kim jest Maurizio Scanavino? Nowy dyrektor generalny Juve i zaufany człowiek Elkanna

Maurizio Scanavino to menedżer grupy GED, zaufany człowiek Johna Elkana, prezesa Exor, holdingu Agnelli-Elkann, który jest większościowym udziałowcem m.in. samego Juventusu, Stellantis i Ferrari.

Juventus w oficjalnej nocie prasowej przybliżył postać nowego dyrektora:

W celu wzmocnienia zarządzania Spółką, Zarząd podjął decyzję o powołaniu Maurizio Scanavino na stanowisko Dyrektora Generalnego. 

Urodzony w 1973 roku, posiada dyplom inżyniera telekomunikacji Politechniki Turyńskiej i pracował w różnych sektorach (konsultingowym, motoryzacyjnym i wydawniczym) z doświadczeniem we Włoszech i za granicą. 

Po rozpoczęciu kariery, najpierw w Accenture, a następnie w rozwoju usług cyfrowych i e-commerce, dołączył do Grupy Fiat w 2004 roku, uczestnicząc w ponownym uruchomieniu firmy kierowanej przez Sergio Marchionne jako Dyrektor Promocji Marki z odpowiedzialnością za marketing i komunikację dla marek Fiat, Alfa Romeo i Lancia.

W 2007 roku dołączył do sektora wydawniczego Grupy jako dyrektor obszaru cyfrowego i marketingowego wydawnictwa La Stampa, zajmując się w szczególności rozwojem produktów i portfolio cyfrowego, a trzy lata później został dyrektorem generalnym koncesjonariusza reklamowego Publikompass.

W 2013 roku przeniósł się do Secolo XIX, gdzie jako dyrektor zarządzający pracował nad fuzją z La Stampa, operacją, która doprowadziła do narodzin ITEDI, której został mianowany dyrektorem generalnym. Następnie kierował procesem integracji ITEDI z Grupą Espresso, co doprowadziło do powstania Grupy GEDI, jednej z wiodących grup wydawniczych w Europie. 

Obecnie zajmuje stanowisko dyrektora zarządzającego i dyrektora generalnego GEDI Gruppo Editoriale, gdzie dąży do umocnienia pozycji włoskiego lidera w zakresie transformacji cyfrowej w sektorze wydawniczym, również poprzez przejęcia firm i ukierunkowane inwestycje.

Źródło: Calcioefinaza.it

Subscribe
Powiadom o
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
anavrin_
10 miesięcy temu

Czyli wzmacniamy kierunek korpo.

Orient
10 miesięcy temu
Reply to  anavrin_

Jak każdy nowoczesny klub na świecie, który chce funkcjonować według współczesnych metod zarządzania. A w jakim kierunku ma iść? W stronę klubu leśnych dziadków?

anavrin_
10 miesięcy temu
Reply to  Orient

Obawiam sie, ze ten gosc nie czuje futbolu. Zobacz, kto rzadzi Bayernem.

AlexDP
10 miesięcy temu

I znowu stery przejmuje gość, który nigdy w piłce nie pracował i nie zna się na tym biznesie. Marotta wróć!

Orient
10 miesięcy temu
Reply to  AlexDP

Idzie kryzys. Trzeba kogoś, kto umie liczyć.

Nocny Jastrzab
10 miesięcy temu

WTF kto to jest ?

Bad_Magick
10 miesięcy temu

Wygląda na to, że Elkann obstawia Juve swoimi zaufanymi ludźmi. W momencie kryzysu to chyba najlepsze rozwiązanie. Obawiam się, że przynajmniej na chwilę futbol będzie musiał spaść na drugi plan. Jak kurz opadnie to będzie można myśleć o dodaniu do tego grona ludzi bliżej związanych z piłką.

SzeFu1897
10 miesięcy temu

Elkan chce zrobic z Juve korporacje. Ewolucje zaczął Andrea, ale zatrzymał się w pewnym miejscu…chyba jegomość ze zdjęcia będzie kontynuował tę drogę. Sport idzie na dalszy plan.

Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi