Inne

Gryfel | 29 listopada 2022

Kim jest Maurizio Scanavino? Nowy dyrektor generalny Juve i zaufany człowiek Elkanna

Maurizio Scanavino to menedżer grupy GED, zaufany człowiek Johna Elkana, prezesa Exor, holdingu Agnelli-Elkann, który jest większościowym udziałowcem m.in. samego Juventusu, Stellantis i Ferrari.

Juventus w oficjalnej nocie prasowej przybliżył postać nowego dyrektora:

W celu wzmocnienia zarządzania Spółką, Zarząd podjął decyzję o powołaniu Maurizio Scanavino na stanowisko Dyrektora Generalnego. 

Urodzony w 1973 roku, posiada dyplom inżyniera telekomunikacji Politechniki Turyńskiej i pracował w różnych sektorach (konsultingowym, motoryzacyjnym i wydawniczym) z doświadczeniem we Włoszech i za granicą. 

Po rozpoczęciu kariery, najpierw w Accenture, a następnie w rozwoju usług cyfrowych i e-commerce, dołączył do Grupy Fiat w 2004 roku, uczestnicząc w ponownym uruchomieniu firmy kierowanej przez Sergio Marchionne jako Dyrektor Promocji Marki z odpowiedzialnością za marketing i komunikację dla marek Fiat, Alfa Romeo i Lancia.

W 2007 roku dołączył do sektora wydawniczego Grupy jako dyrektor obszaru cyfrowego i marketingowego wydawnictwa La Stampa, zajmując się w szczególności rozwojem produktów i portfolio cyfrowego, a trzy lata później został dyrektorem generalnym koncesjonariusza reklamowego Publikompass.

W 2013 roku przeniósł się do Secolo XIX, gdzie jako dyrektor zarządzający pracował nad fuzją z La Stampa, operacją, która doprowadziła do narodzin ITEDI, której został mianowany dyrektorem generalnym. Następnie kierował procesem integracji ITEDI z Grupą Espresso, co doprowadziło do powstania Grupy GEDI, jednej z wiodących grup wydawniczych w Europie. 

Obecnie zajmuje stanowisko dyrektora zarządzającego i dyrektora generalnego GEDI Gruppo Editoriale, gdzie dąży do umocnienia pozycji włoskiego lidera w zakresie transformacji cyfrowej w sektorze wydawniczym, również poprzez przejęcia firm i ukierunkowane inwestycje.

Źródło: Calcioefinaza.it

Subscribe
Powiadom o
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
anavrin_
1 rok temu

Czyli wzmacniamy kierunek korpo.

Orient
1 rok temu
Reply to  anavrin_

Jak każdy nowoczesny klub na świecie, który chce funkcjonować według współczesnych metod zarządzania. A w jakim kierunku ma iść? W stronę klubu leśnych dziadków?

anavrin_
1 rok temu
Reply to  Orient

Obawiam sie, ze ten gosc nie czuje futbolu. Zobacz, kto rzadzi Bayernem.

AlexDP
1 rok temu

I znowu stery przejmuje gość, który nigdy w piłce nie pracował i nie zna się na tym biznesie. Marotta wróć!

Orient
1 rok temu
Reply to  AlexDP

Idzie kryzys. Trzeba kogoś, kto umie liczyć.

Nocny Jastrzab
1 rok temu

WTF kto to jest ?

Bad_Magick
1 rok temu

Wygląda na to, że Elkann obstawia Juve swoimi zaufanymi ludźmi. W momencie kryzysu to chyba najlepsze rozwiązanie. Obawiam się, że przynajmniej na chwilę futbol będzie musiał spaść na drugi plan. Jak kurz opadnie to będzie można myśleć o dodaniu do tego grona ludzi bliżej związanych z piłką.

SzeFu1897
1 rok temu

Elkan chce zrobic z Juve korporacje. Ewolucje zaczął Andrea, ale zatrzymał się w pewnym miejscu…chyba jegomość ze zdjęcia będzie kontynuował tę drogę. Sport idzie na dalszy plan.

Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi