Serie A

einhard | 28 kwietnia 2019

Kłótnia Allegriego i Adaniego

Max Allegri upiera się, że Juventus ma właściwe podejście, a Inter zagrażał Starej Damie tylko z kontrataków.

Ważne jest, aby mieć kogoś takiego jak Ronaldo. Przed zdobyciem bramki popełnił błąd, mając inną okazję. Jego reakcja na to była natychmiastowa i zmieniła jego wydajność, a w konsekwencji przebieg całego spotkania.
– powiedział Allegri w rozmowie z DAZN.

Ryzykowaliśmy utratę bramki na 2:0, ale potem zagraliśmy świetną drugą połowę. To nie było łatwe, ponieważ Inter jest silną drużyną, a my byliśmy wymęczeni. Muszę pochwalić chłopaków, bo zakończyliśmy mecz, grając na wysokim poziomie.

Przeciwko Fiorentinie w zeszłym tygodniu oraz w meczu z Ajaxem było podobnie, ponieważ traciliśmy bramki po szalonych kontratakach. Inter miał dziś trzy kontry, ale nasi obrońcy dobrze się spisali. Musimy się poprawić, ponieważ po raz kolejny popełniliśmy wiele błędów.

Poprosiłem chłopaków o lepszą jakość i dokładność podań i to pomogło. Zmarnowaliśmy jednak kilka okazji do zdobycia trzech punktów. W każdym razie uważam, że był to bardzo dobry mecz.

Następnie Allegri poszedł porozmawiać ze Sky Sport Italia i wdał się w ostrą sprzeczkę z ekspertem Lele Adanim, który wypominał słabą grę, zły styl i negatywne podejście wielu włoskich drużyn i trenerów do gry w Europie, w tym Juventusu i szkoleniowca Bianconerich.

Przeciwko Ajaxowi ucierpieliśmy z powodu kontrataków, a nie ich stylu gry. Sprawiło to wrażenie, jakby grali niezwykłe mecze, podczas gdy tylko w Amsterdamie byli lepsi od nas. To samo dotyczy dzisiejszego wieczoru. Naturalne jest, że wiele ryzykujesz, kiedy zagrasz dużo niedokładnych podań.

Czasami trzeba improwizować, a pomysły na grę, które miałeś w lipcu, muszą się całkowicie zmienić. Istnieje różnica między dobrą i ładną grą a wygrywaniem i nie jest to tak mała różnica, jak się niektórym wydaje.

We Włoszech każdy stał się teoretykiem futbolu i to jest prawdziwy problem. Tak jak ty i te wszystkie twoje przeczytane książki. Teraz się zamknij i posłuchaj, co ja mówię. Nie wiesz nic o piłce nożnej. Po prostu siedzisz za biurkiem i czytasz książki. Nic nie wiesz o praktycznej stronie tego sportu. Ja wygrałem sześć Scudetti.

W tym momencie Allegri i Adani, który jest między innymi byłym zawodnikiem Interu, zaczęli wymieniać się obraźliwymi epitetami, aż do momentu, w którym trener Juventusu odszedł w kierunku szatni.

 

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi