Prasa

einhard | 24 sierpnia 2019

Łagodniejsze przepisy dla Sarriego i Mihajlovica

Maurizio Sarri i Sinisa Mihajlovic nie poprowadzą swoich zespołów w pierwszej kolejce ligowej z powodów zdrowotnych, więc jak obaj trenerzy utrzymają kontakt z drużyną i personelem?

Bianconeri ogłosili w tym tygodniu, że Sarri nadal leczy zapalenie płuc i nie będzie na ławce podczas spotkań z Parmą i Napoli. Trener pojawił się w centrum treningowym Juve, ale sesję obserwował z pokoju za pomocą kamer i utrzymywał kontakt ze swoimi asystentami przez telefon.

Warto wspomnieć, że zasady komunikowania się z ławką rezerwowych i asystentami są złagodzone, gdy nieobecność trenera nie jest spowodowana zawieszeniem, ale siłą wyższą, w tym przypadku chorobą. Sarri będzie zatem mógł stale rozmawiać przez telefon z asystentem Giovanni Martusciello i resztą swojego personelu. Będzie mógł także bez przeszkód instruować swoich piłkarzy i personel w szatni, podczas przerwy spotkania.

Ta sama sytuacja dotyczy Bolonii i trenera Mihajlovica, który przechodzi chemioterapię z powodu białaczki. Serb leżąc na szpitalnym łóżku ogląda treningi i mecze swoich podopiecznych korzystając z transmisji live i prowadzi rozmowy z zespołem przez telefon.

źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi