Liga Mistrzów

maciejovsky | 21 września 2018

Lippi: VAR w Lidze Mistrzów? Natychmiast!

Marcello Lippi zaapelował, aby technologia VAR została natychmiast wdrożona do rozgrywek Ligi Mistrzów.

Decyzja sędziów, aby wyrzucić z boiska Cristiano Ronaldo w meczu z Valencią, była niezwykle kontrowersyjna i w świecie futbolu ponownie rozgorzały dyskusje na temat VAR.

Czerwona kartka dla Ronaldo była spowodowana halucynacjami. Ta decyzja może skutkować ryzykiem zawieszenia na dwa mecze, to zaprzeczenie sprawiedliwej rywalizacji, nie można sobie na coś takiego pozwolić. Teraz UEFA powinna wyjść i powiedzieć: Panowie, myliliśmy się. Kartki nie da się cofnąć, mecz się skończył, ale zawieszenie byłoby absurdem, dlatego VAR powinien zostać natychmiast wprowadzony do Ligi Mistrzów.

Juventus jest jednak przygotowany na wszystko i na każdą ewentualność. To faworyci do zwycięstwa w Lidze Mistrzów obok Realu, Barcelony, Bayernu, PSG i Manchesteru City. Powiedzmy, że w porównaniu do niektórych klubów Juve od kilku lat jest w tym gronie.

Czy Ronaldo mógł uniknąć sytuacji z Murillo? Mówimy o mistrzu, który w tych rozgrywkach nigdy nie został odesłany przez sędziego do szatni, a rozegrał 154 spotkania. Nie zrobił nic złego. Świat słusznie uważa Cristiano za gwiazdę, ale to chłopak, który przede wszystkim jest bardzo pomocny i zawsze okazuje szacunek. Jego łzy na Mestalla potwierdziły to.

Trener reprezentacji Chin wyraził też opinię na temat zachowania Douglasa Costy w spotkaniu z Sassuolo.

To był błąd. Na pewnym poziomie trzeba wiedzieć, jak kontrolować pewne zachowania. Sprawa jest zamknięta: został ukarany, nie ma o czym już mówić. Nie widzę związku między tą sytuacją a czerwoną kartką Ronaldo. Jeden zawinił nieuzasadnionym gestem, a drugi nie zrobił nic złego.

 

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi