Prasa

einhard | 16 października 2019

Lotito: Powinniśmy konkurować z Juve!

Claudio Lotito w wywiadzie dla Corriere dello Sport nie szczędził słów krytyki pod adresem swojego zespołu, dając jasno do zrozumienia, że ​​to nie on powinien być obwiniany przez fanów za słabe wyniki.

Po Juventusie to Lazio jest klubem, który wygrał najwięcej w ciągu ostatnich ośmiu lat. Fiorentina nic nie wygrała. Napoli zdobyło mniej niż my – powiedział prezydent Lazio.

Mamy siedmiu graczy w reprezentacji Włoch U15. Stawiamy na przyszłość, nie idąc na skróty, ponieważ sport opiera się na zasługach i duchu poświęcenia. Pod tymi względami Lazio jest uważane za wzór i klub do naśladowania. Trofea mają znaczenie, ale liczy się jeszcze coś więcej.

Mamy jeden z najlepszych obiektów szkoleniowych na świecie. Musimy być świadomi naszego potencjału. Niestety ten zespół nie ma charakteru swojego prezydenta i tego mu brakuje, aby przejść na wyższy poziom. Niektórzy rodzą się pieskami salonowymi, inni czasami wychodzą na spacer, ale są też wojownicy. Ja jestem wojownikiem i wierzę, że jeśli jest się wystarczająco zdeterminowanym, to uzyskuje się wyniki.

Jestem zły na naszych zawodników, ponieważ jestem przekonany, że powinni dawać z siebie znacznie więcej. Dałem Simone Inzaghiemu Ferrari wśród zespołów i uważam, że Lazio powinno być w stanie konkurować z każdym. To, że wygraliśmy Superpuchar Włoch przeciwko Juventusowi i Interowi jest na to dowodem.

Wykonałem swoją pracę, ale to nie ja wchodzę na boisko. Gdybym to robił, uzyskalibyśmy lepsze wyniki. Podniosłem płace w porównaniu z początkiem mojej kadencji. Wykonałem swoją robotę, płacę więcej, więc ci zawodnicy muszą wyjść na boisko i dać mi coś w zamian. Muszą mi za to odpłacić, skończyłem już z czekaniem. Oczekuję wyników. Płacę tym graczom za wygrywanie, w przeciwnym razie równie dobrze mogę wystawić do gry drużynę młodzieżową.

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
anavrin_
4 lat temu

O rany, najbardziej oderwana od rzeczywistości wypowiedź od dłuuugiego czasu, jaką czytałem. Pomijam, takie kwiatki, jak (serio, on to naprawdę powiedział?): – „Niestety ten zespół nie ma charakteru swojego prezydenta i tego mu brakuje, aby przejść na wyższy poziom.” – „Dałem Simone Inzaghiemu Ferrari wśród zespołów i uważam, że Lazio powinno być w stanie konkurować z każdym.” – „Wykonałem swoją pracę, ale to nie ja wchodzę na boisko. Gdybym to robił, uzyskalibyśmy lepsze wyniki.” – „Muszą mi za to odpłacić, skończyłem już z czekaniem. Oczekuję wyników. Płacę tym graczom za wygrywanie, w przeciwnym razie równie dobrze mogę wystawić do gry… Czytaj więcej »

Kriksos
4 lat temu

Trochę pojechał z tym Ferrari co nie zmienia faktu, że wyniki Lazio są grubo poniżej potencjału tego zespołu. Lazio ma naprawdę silną ekipę i nie wiem w czym tkwi problem, może nowy trener rozruszałby ten mechanizm ?

Michał
4 lat temu

Pan już nie pije

jacojaco/Kicek12345
4 lat temu

Lazio naprawdę jest fajnie zarządzane, bo pomimo braku dużych wydatków to klub z Rzymu nadal co rok walczy o top 4, tak gość raczej bez grubszych inwestycji powinien zapomnieć o wygrywaniu trofeów. Nie w lidze, gdzie jest Juve i zgrane Napoli oraz Inter zarządzany przez Marottę.

Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi