Prasa

einhard | 25 kwietnia 2020

Lotito: Sezon musi zostać wznowiony

Claudio Lotito twierdzi, że ludzie, którzy chcą, aby obecny sezon został porzucony, wyraźnie nie wiedzą o czym mówią.

Lotito jest obecnie największym zwolennikiem wznowienia rozgrywek Serie A, w których Lazio zajmuje drugie miejsce w tabeli z tylko jednym punktem straty do Juventusu.

Nie mówimy o mojej prywatnej bitwie, ale o tym, że mam świadomość ryzyka, które istnieje, jeśli sezon nie rozpocznie się ponownie – powiedział prezydent Lazio w rozmowie z TG Regione.

Ci, którzy się temu sprzeciwiają, wyraźnie nie wiedzą o czym mówią. Piłka nożna to biznes, który generuje olbrzymie pieniądze, ponad 1,2 miliarda, więc musimy rozważyć przykre konsekwencje, jeśli nie wznowimy rozgrywek.

Mam nadzieję, że mój zespół zacznie od miejsca, w którym mu przerwano i zrobi to, mając taką samą determinację i chęć osiągnięcia określonych celów.

Źródło: tuttojuve.com

Subscribe
Powiadom o
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Harun
Harun
3 lat temu

Nie lubię tego leśnego dziadka, ale tutaj akurat ma zupełną słuszność. To jest biznes, a nie kopanie piłki na podwórku. Wystarczy spojrzeć co się dzieje po decyzji Holendrów o zakończeniu Eredivisie. Jeśli rozgrywki nie zostaną rozstrzygnięte, to niektóre kluby ponoć rozważają wnioski do sądu.

pogon
3 lat temu
Reply to  Harun

W Holandii chyba podjęto najbardziej absurdalną decyzję jaka można było podjąć, bo nie dość, że zakończyli sezon to jeszcze do europejskich pucharów przyjęli wyniki z obecnej tabeli pomijając, że niektóre zespoły miały mniej rozegranych meczów. I taki Utrecht nie zagra w pucharach, pomimo, że gdyby wygrał mecz zaległy to by się tam znalazł. Myślę, że federacja się z tego wycofa, bo się posypią spore kary od UEFA, pewno zakaz gry w pucharach w przyszłym sezonie.

anavrin_
3 lat temu
Reply to  pogon

UEFA zapowiedziała parę dni temu, że jeśli decyzje krajowych federacji nie będą zgodne z ramami wyznaczonymi przez samą UEFĘ, to wtedy kluby z tego kraju mogą nie być dopuszczone do rozgrywek europejskich. I mimo że uważam tę organizację za taką trochę kulę u nogi i środowisko nastawione na trzepanie kasy, to akurat jest to dobry pomysł – trzeba dążyć do ujednolicenia zasad, na podstawie których krajowe federacje wyłonią reprezentantów do rozgrywek europejskich. Co do samego newsa, jeden z nielicznych ludzi, którzy widzi szersze związki między piłką nożną a gospodarką. Jestem też ciekaw, w jakiej formie Lazio wznowi rozgrywki. Nie będą… Czytaj więcej »

la mia juve
3 lat temu

Na pewno jest za wcześnie żeby wiedzieć jak potoczy się ten sezon. Jednak jeśli wszystkie ligi wznowią rozgrywki, a ktoś się wyłamie tak jak Holandia nie kończąc sezonu powinna zostać potraktowana przez UEFA tak, że żadna z drużyn nie uzyskała kwalifikacji do europejskich pucharów. Dla mnie jest to proste – nie chcą grać u siebie z powodu jakichś obaw to dlaczego mają grać w pucharach. Tu już co nie ma obawy bo jest w perspektywie kasa do wygrania. Poza tym w innych ligach będą grać dwa czy trzy razy w tygodniu narażając się na kontuzje i zostawiając zdrowie na boisku,… Czytaj więcej »

Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi