Gracze Juve

einhard | 14 października 2019

Marchisio: Juve zawsze moim priorytetem

Claudio Marchisio nie zdecydował jeszcze o swojej przyszłości, ale wyjaśnia, dlaczego nigdy nie przeniósł się do Premier League.

Niczego nie wykluczam, ale na razie nie zdecydowałem, co będę robić – powiedział Marchisio zapytany przez Daily Mail, czy chciałby zostać trenerem.

Moja koszulka z nr 8 jest w dobrych rękach. Aaron Ramsey jest fantastycznym graczem. Numer 8 jest tak pięknym numerem, że musiał trafić do wyjątkowego zawodnika. Kogo ja bym chciał w niej widziać? Ramsey’a lub jakiegoś zawodnika z akademii młodzieżowej, który trafił do pierwszej drużyny.

Marchisio zawsze ciepło wypowiadał się o Premier League i angielskich zawodnikach, takich jak Steven Gerrard i Frank Lampard, ale nigdy nie trafił do Anglii.

Jako chłopiec dwóch moich ulubionych graczy grało w Anglii, więc śledzenie tych rozgrywek było dla mnie czymś normalnym. Rytm i fizyczność tych rozgrywek zawsze mnie fascynowały. Tamtejsi fani zawsze oczekują, aby koszulka spływała potem, jako symbol bitwy stoczonej na boisku.

Pod względem biznesowym i organizacyjnym Premier League i Championship to dwie niezwykle fascynujące ligi. Powiedzmy, że Anglia mnie zafascynowała, ale spędziłem całą karierę w Juventusie. Nie można powiedzieć, że byłem blisko przenosin do jakiejś angielskiej drużyny, ale zainteresowanie ze strony Manchesteru i Chelsea było spore. Juventus zawsze jednak był moim priorytetem, więc prawdziwe negocjacje nigdy się nie rozpoczęły.

Kiedy trener zmienił moją pozycję z napastnika na pomocnika w młodzieżowej akademii Juventusu, zacząłem obserwować wielkich pomocników po to, aby spróbować odkryć ich sekrety i zrozumieć, co jest potrzebne do gry w tej roli.

Bez wątpienia moimi ulubionymi pomocnikami są Gerrard i Lampard. Obaj byli bardzo mocni i stali się niezaprzeczalnymi symbolami swoich klubów. Podziwiałem ich charyzmę, umiejętności, odwagę i przywiązanie do barw klubowych.

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi