Meczowe

einhard | 24 sierpnia 2019

Martusciello: Higuain na poziomie Dybali

Asystent Sarriego, Giovanni Martusciello zastąpił chorego trenera na ławce Juve i wypowiedział się również przed mikrofonami Sky po zakończeniu spotkania z Parmą.

Było gorąco i popełniliśmy sporo błędów, ale w pierwszej połowie był to dobry występ przeciwko Parmie, która jest bardzo mocna na swoim terenie.

Przede wszystkim dobrze radziliśmy sobie z unikaniem kontrataków, w których Parma jest bardzo dobra. Po przerwie nastąpił spadek intensywności, dzięki czemu mecz był bardziej wyrównany. Pierwszy mecz sezonu zawsze stanowi znak zapytania i mogliśmy lepiej wykorzystać nasze szanse z pierwszej połowy. Ogólnie rzecz biorąc nie było źle.

Sarri i jego pracownicy zaskoczyli nieco wyjściową jedenastką, stawiając na Higuaina i nie wystawiając żadnego z pozyskanych latem zawodników.

To zespół pełen mistrzów. Trzeba dokonać wyboru i dzisiaj wybraliśmy bardziej doświadczonych graczy, ale to długi sezon, w którym będziemy potrzebować wszystkich.

Myślę, że wybór został dokonany, ponieważ Higuain ma większe doświadczenie w roli środkowego napastnika. Ryzykowanie w pierwszym meczu sezonu byłoby niepotrzebne, a Pipita również bardzo dobrze radził sobie na treningach w ciągu ostatnich kilku dni. W tej chwili Higuain jest na tym samym poziomie co Dybala.

Trudno tutaj pokonać Parmę, o czym świadczy 10 ostatnich wizyt Juventusu na tym stadionie. Mecze te zawsze były zacięte i trudne. Ważne było, aby wygrać i to zrobiliśmy. 

Martusciello współpracował z Sarrim w Empoli. Potem 48-latek pracował na własny rachunek, a teraz wrócił pod skrzydła Sarriego.

Rozmawiałem z Sarrim w przerwie, a potem po ostatnim gwizdku. Był szczęśliwy na końcu spotkania, ale będąc wiecznym perfekcjonistą, wciąż był również bardzo zły z powodu popełnianych błędów!

Sarri poprawił się, odkąd po raz ostatni z nim współpracowałem. Pali mniej, a to zdecydowana poprawa! Jest również bardziej bezpośredni w kontaktach z graczami. Wcześniej często oddelegowywał do tego swój personel.

Może być rozproszony przez problemy pozaboiskowe, ale koncentruje się na ważnych rzeczach.

źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Elohi
4 lat temu

Ciekawa narracja z brakiem występu Dybali. Ciekawe czy media to kupią czy w przyszłym tygodniu zawali nas lawina plotek o jego r ychlym odejściu do P$G

Portowiec
4 lat temu

Ja tego nie kupuje w żadnym ułamku…. Niestety

Juvercadio
4 lat temu

Taa widzieliśmy w meczu na jakim poziomie jest Higuain. Dybala nawet nie powąchał murawy. Myślę że to naciski zarządu zrobiły swoje w tej kwestii, bo dalej chcą go sprzedać…

Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi