Prasa

Kurp | 16 września 2019

Moggi: Sarri szuka wymówek

Były dyrektor sportowy Juventusu wypowiedział się przed mikrofonami Radio Punto Nuovo na temat ostatniego spotkania Starej Damy z Fiorentiną oraz zakwestionował słowa Maurizio Sarriego, który wskazał przyczyny słabej postawy swoich graczy we Florencji. 

Jednym ze zwyczajów Sarriego jest szukanie wymówek, a to jest złe dla piłki nożnej. Podobał mi się natomiast sposób, w jaki na wypowiedź Maurizio zareagował Antonio Conte (komentarz trenera Interu można znaleźć pod tym linkiem).

Uważam, że upał przeszkadzał nie tylko Juventusowi, ale także Fiorentinie, która zagrała w tym spotkaniu dużo lepiej od swojego przeciwnika. Juventus ma kadrę złożoną z mistrzów, którzy mogą zmienić przebieg meczu w dowolnym momencie, ale tak się jednak nie stało. 

Bianconeri zmienili trenera, ponieważ dobiegł końca pewien cykl i chciano zmienić sposób gry, który za czasu Allegriego był kwestionowany.

Luciano Moggi skomentował również problemy klubu związane z najnowszymi doniesieniami na temat kibiców Juve.

Za moich czasów nie było problemów z kibicami. Minęło jednak prawie dwadzieścia lat i nie mogę wydawać wyroków. Dla mnie odpowiedzialność zbiorowa byłaby błędem i nie należy karać grup kibiców, a jedynie poszczególne osoby, które naruszyły pewne normy społeczne.

Włoch wskazał też najpoważniejszych rywali Starej Damy w walce o zwycięstwo w Serie A oraz wyraził swoją opinię na temat technologii VAR.

Kto wygra scudetto? Napoli i Inter są najbliżej Juventusu. Azzurri mądrze się wzmocnili i mają wielkiego trenera. VAR? Kończy jakąkolwiek polemikę. Jest to mechanizm, którego ja bym nie usunął.

 

Źródło: calciomercato.com

Subscribe
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
youvee666
4 lat temu

VAR kończy polemikę?? A co z „faulem” na Mertensie na dzień dobry w Serie A???

clyde_1987_
4 lat temu

Zgadzam się z naszym ex-dyrektorem i podobnie jak on sądzę, że Sarri zbyt często szuka wymówek względem swoich wpadek. Doskonale pamiętam, że robił to będąc odpowiedzialnym za wyniki Napoli i teraz, będąc już w Turynie, zaczyna robić to samo.

Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi