Liga Mistrzów

maciejovsky | 1 marca 2019

Montero: Ci piłkarze mają jaja!

Paolo Montero nie kryje, że wierzy w odwrócenie przez Juventus losów dwumeczu z Atletico i awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów.

Poniżej prezentujemy zapis ciekawego wywiadu z Urugwajczykiem.

Mam ogromną wiarę w ten Juventus i jedno mogę powiedzieć na pewno: ci piłkarze mają jaja! Jestem przekonany, że rewanż to będzie zupełnie inny mecz. Posiadają wszystko co niezbędne, by powrócić do gry.

Najlepszy sposobem przygotowania się do tego starcia jest kontynuowanie tego, co robione jest od 7 czy 8 lat. Oni nie muszą niczego udowadniać. Juventus to zespół klasy światowej i wszyscy dokładnie wiedzą, co mają zrobić 12 marca.

Allegri? Ostatnim razem, kiedy odwiedziłem Turyn, wielu ludzi, jak na przykład Pessotto, powiedziało mi, że zawodnicy mają niezwykłą relację z trenerem. Allegri to świetny szkoleniowiec, który potrafi zarządzać zespołem i ma wpływ na rezultaty osiągane przez drużynę.

Przegrane Scudetto z sezonu 99/00? To nie był błąd Ancelottiego, a nasz – zawodników. Moje nazwisko jest pierwsze na tej liście. Mieliśmy duży spadek formy, a ostatni mecz z Perugią był dziwny. To nie była jednak wina trenera, tylko nasza, bo myśleliśmy, że już wygraliśmy.

Dybala? Jest ważnym graczem Juventusu i pokazał to w minionych latach. Wszyscy lubimy patrzeć jak gra. Mandżukić? Jest dla mnie fenomenem. To typ gracza, który lubię najbardziej, ponieważ oddają swoją duszę drużynie i wszystkie siły zostawiają na boisku.

Bentancur? Młody chłopak, który doświadcza normalnych dla jego wieku wzlotów i upadków, ale ogólnie ma tendencję rozwojową i gra zarówno u boku, jak i przeciwko najlepszym zawodnikom. Nie grał na swojej pozycji? Gdybym był Bentancurem, to byłbym zachwycony, że to właśnie we mnie wierzy trener i na mnie stawia.

Cisza na Curva Sud w meczu z Atletico? Nie wiedziałem o tym, ale teraz mnie to zmartwiło. Za czasów mojej gry dla Juve Delle Alpi nigdy nie było pełne, a na Juventus Stadium jest inaczej – kiedy jestem na meczu, to śpiewy fanów powodowały drżenie siedzeń, podobnie jak na La Bombonerze Boca.

Zidane może zastąpić Allegriego? Zizou był świetnym graczem Juve i ma wielką sympatię do tych barw i jest w dobrych stosunkach z klubem i kibicami, więc jeśli Allegri zdecyduje, żeby odejść, to normalne, że Zinedine jest jednym z kandydatów do objęcia stanowiska.

Icardi w Juventusie? Moim zdaniem jego przyjście byłoby kłopotliwe, bo w drużynie są już Ronaldo i Mandżukić, którzy radzą sobie bardzo dobrze. Dybala nie musi odchodzić, chciałbym go oglądać w Juve przez kolejne lata.

źródło: tuttojuve.com

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi