Prasa

maciejovsky | 7 listopada 2022

Nedved: Młodzi piłkarze z pozytywnym wpływem

Pavel Nedved skomentował losowanie par w Lidze Europy oraz dyspozycję młodych piłkarzy Juventusu.

Stara Dama w 1/16 Ligi Europy wylosowała francuskie Nantes.

Zanim zagramy o awans do 1/8 finału, to przyjdzie rok 2023, więc będzie czas na dobre przygotowanie, ale to działa na korzyść zarówno jednej, jak i drugiej drużyny.

Dobrze poradziliśmy sobie w ostatnim meczu, w którym nie straciliśmy gola. Mamy dużo kontuzjowanych graczy, ale ci, którzy ostatnio przebywali na boisku, poradzili sobie bardzo dobrze.

Kontuzje spowodowały, że młodzi piłkarze dostali ważne minuty i ich wpływ na grę jest absolutnie pozytywny. Pojawili się gracze, którzy z pewnością będą częścią tego Juventusu, a przy tym powrót uznanych zawodników pozwoli nam osiągnąć znacznie lepsze wyniki. To nie będzie przeklęty, ale błogosławiony przełom.

Od Cherubiniego w dół wszyscy dobrze się spisali przy dokonywaniu inwestycji w pierwszy zespół i młodzieżowe drużyny. Dzięki posiadaniu drugiego zespołu przeskok do pierwszego skraca się, co jest bardzo ważne.

Kostić? Wiedzieliśmy, że może być to ważny dla nas gracz. Na początku miał trochę trudności, ale teraz pokazuje, ile jest wart w idealnej dla niego roli. Należy wziąć pod uwagę, że liga włoska jest bardziej skomplikowana z taktycznego punktu widzenia.

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
clyde_1987_
1 rok temu

Osobiście żałuję jeszcze, że zarząd uparł się, żeby sprowadzić Paredesa(tak jakby w kadrze brakowało sowicie opłacanych zawodników)wypożyczając przy tym Rovellę do Monzy. Jestem za śmielszym postawieniem na młodych ambitnych zawodników, co może przynieść korzyść sportową i finansową. Nie wiem jak to odbije się na mediach społecznościowych, ale sądzę, że to przede wszystkim wyniki napędzają popularność drużyny.

SzeFu1897
1 rok temu
Reply to  clyde_1987_

Parades to nasz najmniejszy problem w pomocy… Pytanie na ile zarząd pozwoli na grę młodych, a na ile będzie to podejście korporacyjne i dalsza gra grubym kotletem z USA.

Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi