Prasa

Hu Kers | 4 stycznia 2019

Nie Todibo, a Romero. Trincao i Ramsey coraz bliżej Turynu

Jeszcze wczoraj media umieszczały w Juventusie Jean-Claira Todibo. Dzisiejsze doniesienia przynoszą znaczący zwrot w sprawie starań Juventusu o wzmocnienie przyszłości linii defensywnej.

Zdaniem zarówno Sky, jak i Sportiltalia francuski stoper zdecydował, że swoją przyszłość powierzy Dumie Katalonii, z którą negocjuje kontrakt ważny od przyszłego sezonu, a obecny dokończy w zespole z Tuluzy. Ekipa blaugrany w wyścigu o podpis młodego defensora pokonała również m.in. Napoli.

Stara Dama z kolei zwraca się w kierunku Genoi. Bianconeri zamierzają negocjować w sprawie obrońcy ekipy Krzysztofa Piątka, Cristiana Romero. 20-latek jest wyceniany przez swój klub na około 20 mln €. Działacze Mistrza Włoch zamierzają wykupić kartę zawodnika, a następnie pozostawić go na wypożyczeniu w obecnym klubie do końca obecnego sezonu.

W negocjacje włączona może zostać również osoba Stefana Sturaro w celu obniżenia kwoty odstępnego. Genoa juz kilkukrotnie pytała o zawodnika i nadal zainteresowana ma być jego osobą.

W obecnym sezonie środkowy obrońca rozegrał w Serie A 950 minut w 11 spotkaniach, w których zaliczył bramkę oraz asystę, a także zgarnął czerwoną kartkę.

Transfer Todibo do Barcelony zdaje się potwierdzać doniesienia o wycofaniu się Mistrza Hiszpanii z negocjacji w sprawie Matthijsa de Ligta. Odstraszona oczekiwaniami agenta obrońcy, Mino Raioli Duma Katalonii prawdopodobnie porzuci starania o kapitana Ajaxu. Sprowadzenie Holendra to priorytet Fabio Paraticiego. RAI Sport donosi z kolei, że sam Mino Raiola ma dołożyć starać, by jego klient wylądował właśnie w ekipie bianconerich.

Potwierdzają się natomiast informację o Francisco Trincão, któremu coraz bliżej do Piemontu. SC Braga miała zaakceptować ofertę wartego 2 mln € wypożyczenia z opcją wykupu za 15 mln € po zakończeniu sezonu. Jorge Mendes pozostaje w kontakcie z agentem zawodnika, Bruno Carvalho w celu domknięcia transferu w ciągu kolejnych dni. Po przybyciu do Turynu napastnik trafi do drużyny U23.

Media są zgodne natomiast co do jednego. Aaron Ramsey może być rozpatrywany już jako gracz Juventusu. Portal goal_com informuje, że Walijczyk odrzucił wyższe oferty zarobków w Bayernie oraz PSG, będąc zdecydowanym na przeprowadzkę do Turynu. Porozumienie ma być już zawarte.

Stara Dama miała podjąć próby ściągnięcia zawodnika jeszcze przed końcem stycznia z uwagi na niepewną formę fizyczną Samiego Khediry oraz Juana Cuadrado. Transfer podczas zimowego okienka wydaje się jednak nie być po drodze Arsenalowi, który nie ma zamiaru osłabiać swojego zespołu w środku sezonu, co potwierdził ostatnio Unai Emery na konferencji prasowej:

Potrzebujemy go. Koniec sezonu będzie czasem, w którym będzie mógł wyruszyć tam, gdzie chce. Kontakty z Juventusem? Nic o tym nie wiem. Chcemy, by codziennie koncentrował się na treningu i myślał o następnej grze. Widzę bardzo dobrze jego rolę w tym zespole. We wtorek grał 15 minut i zagrał dobrze. Tego właśnie od niego oczekuję.

Jeśli transakcja dojdzie rzeczywiście do skutku zawodnik Arsenalu stanie się trzecim po Johnie Charlsie (1957-1962) oraz Ianie Rushu (1987-1988) reprezentantem Walii w ekipie Juventusu.

W obecnym sezonie Premier League zdobył on dla Kanonierów 2 bramki dokładając 6 asyst w zaledwie 785 minut. Przez całą swoją karierę wypracował łącznie 125 bramek w 355 spotkaniach dla Arsenalu.

źródła: football-italia, twitter, Corriere dello Sport, Corriere di Torino, goal.com

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi