Gracze Juve

einhard | 13 sierpnia 2019

OFICJALNIE: Prezentacja Danilo

Danilo przyznał, że Alex Sandro i Cristiano Ronaldo namówili go do dołączenia do Juventusu.

Cieszę się, że tu jestem. Zostałem bardzo ciepło przyjęty – powiedział Brazylijczyk podczas swojej prezentacji.

Danilo ponownie spotkał się ze swoim byłym kolegą z FC Porto, Alexem Sandro.

Oczywiście rozmawiałem z nim podczas negocjacji, dał mi bardzo dokładne wskazówki na temat klubu, jego filozofii i sposobu funkcjonowania zespołu. Alex jest dla mnie ważną osobą, jesteśmy przyjaciółmi od 10 lat, więc jego obecność wyraźnie pomogła mi w podjęciu decyzji.
To prawda, że rozmawiałem z Juve w przeszłości, ale uważam, że nadszedł właściwy moment, aby tu trafić.

Każdy prawy obrońca inspiruje się Danim Alvesem, nie tylko Brazylijczycy. Jest graczem, który naprawdę motywuje swoich towarzyszy i wygrał wszystko w swojej karierze. Mam nadzieję, że będziemy w stanie kontynuować dobrą postawę prezentowaną przez Brazylijczyków związanych z Juventusem, patrząc na to, że są tu również Alex Sandro i Douglas Costa.

Max Allegri odszedł, a nowy trener – Maurizio Sarri – ma zupełnie inne podejście do taktyki.

Lubię styl Sarriego i nie sądzę, że będę miał trudności z przystosowaniem się do tego, o co będzie mnie prosił. Wiem, że obrona jest bardzo ważna we Włoszech, ale mam dopiero 28 lat i jestem otwarty na nauczenie się wszystkiego, czego mi potrzeba, aby stać się lepszym graczem.

Sarri poprosił mnie, abym był ostrożny w obronie, ale także, abym grał z lekkością i wyraził cały mój potencjał w ataku. On lubi kontrolować grę poprzez posiadanie piłki. Jego Napoli i Chelsea byli bardzo trudnymi przeciwnikami. Jestem gotów uczyć się i dojrzewać każdego dnia.

Mówi się, że z każdym dniem wzrastało napięcie pomiędzy Danilo a trenerem Manchesteru City, Pepem Guardiolą.

Każda chwila jest ważna, aby pomóc ci w dojrzewaniu. Chociaż nie grałem tyle i tak, jak chciałem, to ostatnie cztery lata były bardzo ważne i pomogą mi zachować właściwą mentalność tutaj w Juve.

Danilo trafił również na innego dawnego znajomego – Cristiano Ronaldo, z którym występował w Realu.

Żartowaliśmy sobie i powiedziałem mu, że chciałem koszulkę z numerem 7, ale na moje nieszczęście ktoś już ją zajął! Powitał mnie z uśmiechem i powiedział, że przybyłem do wspaniałego klubu. Gra z gwiazdami jego poziomu daje dodatkową motywację. Cristiano mówił o tym klubie jako o dużej rodzinie i to naprawdę mnie tu przyciągnęło.

Ostatecznie wybrałem numer 13, ponieważ wierzę w numerologię, a 13 oznacza odnowienie i otwarcie na coś nowego.

Juventus zdobył osiem tytułów Serie A z rzędu, ale od 1996 roku nie wygrał Ligi Mistrzów.

Wiem, że Liga Mistrzów jest celem wielu dużych klubów, ale naszym celem musi być gra w każdym turnieju z takim samym nastawieniem i skupieniem. Nigdy nie widziałem, aby zwycięska drużyna rozegrała ten jeden najważniejszy mecz z zupełnie innym nastawieniem niż wszystkie inne.

Manchester City pod wodzą Pepa Guardioli również walczy o triumf w Lidze Mistrzów.

Każdy trener ma swoje sposoby. Zarówno Guardiola, jak i Sarri mają podobne podejście, ponieważ obaj chcą przejąć inicjatywę i kontrolować tempo gry.
Kluczem trenera jest sposób, w jaki radzi sobie z drużyną, a ja uważam, że podejście Sarriego jest naprawdę dobre.

 

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi